Naujienos

Nauji leidiniai

2014-11-18 Antradienis 14:17

keliuotis virselis1 2

Skaityti daugiau...

Žaidimas

Žaidimas "Europrotai" 2014

2014-11-13 Ketvirtadienis 17:07

Jau trečią kartą Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros syriuje, kuriame yra Europos Sąjungos informacijos ir užsienio kalbų skaitykla, vyksta komandinis žaidimas „Europrotai". Pavasario sezono nugalėtojais tapo Bajorų kaimo bendruomenės komanda „Bajorų protai" . Kiekvieną lapkričio trečiadienį nuo 17,30 val. vyksta rudens sezono turnyrai. Jau vyko du turnyrai. Praėjusį trečiadienį vyko šio intelektualaus, įdomaus, linksmo žaidimo antrasis turnyras.

Skaityti daugiau...

Skaitys paskaitą apie sveiką gyvenimo būdą

2014-11-13 Ketvirtadienis 10:02

Lapkričio 19 d. 14 val.

Obelių miesto bibliotekoje

gyd. akupunktūrininkė

Danguolė Vasiliauskienė

ir gyd. fitoterapeutas doc.

Juozas Vasiliauskas

skaitys paskaitą apie sveiką

gyvenimo būdą, augalų gydomąsias savybes, kovą su ligomis.

Kviečiame !

ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

2014-11-06 Ketvirtadienis 17:05

2014 lapkričio 10 dieną, pirmadienį, prasideda 18-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ją organizuoja Asociacijų Norden Sąjunga, bendradarbiaujant su nacionalinėmis asociacijomis Norden. Projektą remia Šiaurės ministrų taryba.

Mes ir vėl tuo pačiu metu visose Šiaurės ir jų kaimyninėse šalyse susėsime balsu skaityti pasirinktas knygas. Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų ir kitų žmonių susibūrimo vietų vyks skaitymai balsu, parodos, debatai ir kitokie kultūros renginiai. Šių metų tema: Troliai Šiaurėje. Troliai – germanų ir skandinavų mitologijoje – milžinai, gyvenantys kalnų olose ir saugantys ten savo brangenybes. Troliai apdovanoti milžiniška jėga, bet labai kvaili ir bjaurūs luošiai. Jie vaizduojami žmogaus pavidalo, dideli, bjaurūs, labai seni. Gyvena vieniši kalnų urvuose, miškų tankmėje ir nepakenčia saulės šviesos.

Lapkričio 10, pirmadienis yra didžioji skaitymo balsu diena:

„Auštant" - tai skaitymas balsu vaikams ryte, 10 valandą.

„Temstant" - tai skaitymas balsu suaugusiems vakare, 20 valandą.

Rokiškio rajono Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyrius prisideda prie nuostabios pasakojamosios literatūros tradicijos dalyvaudamas skaitymo balsu dienoje „Auštant". Lapkričio 10 d. 10 val. bibliotekoje vyks tradicinė Šviesos ir žodžio šventė. Žvakių šviesoje bus skaitomos ištraukos iš knygų mažiesiams Áslaug Jónsdóttir, Kalle Güettler, Rakel Helmsdal „Monstrų kivirčas", vyresniems vaikams Tove Jansson „Tėtis ir jūra" bei pristatomos eksponuojamos parodos: spaudinių „Europos šalis - Suomija" bei „Trolių kolekcija", kurią sukaupė m/d „Ąžuoliukas" pradinių klasių mokytoja Ilona Matiekuvienė. Lapkričio 13 d. 12 val. kūrybinės dirbtuvėlės „Kurkime magišką trolių pasaulį". Kviečiame į renginius ir patirsite paslaptingą Šiaurės šalių literatūros skleidžiamą nuotaiką.

Daugiau informacijos apie Šiaurės šalių bibliotekų savaitę tinklalapyje: http://www.bibliotek.org/lt/

Vyresn. bibliotekininkė Nadiežda Ivanova