Naujienos

Metų knygos rinkimai jau prasidėjo

Metų knygos rinkimai jau prasidėjo

2014-12-16 Antradienis 16:36

Nespręsk apie knygą iš viršelio. (Lietuvių patarlė)

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje tradiciškai renkama geriausia Metų knyga vaikams ir paaugliams. Į rinkimus šį kartą susirinko ketvirtokai iš Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos. Atvykusius pasitiko čiobrelių arbatos aromatas, pasklidęs po visą biblioteką. Dalyvius vaišinti čiobrelių arbata padiktavo knygos pretendentės „Čiobrelių dvaras" pavadinimas - (autorė G. Adomaitytė). Susėdę prie apvalaus Advento stalo, gurkšnodami kvapnią arbatą, moksleiviai susidomėję klausėsi bibliotekininkių pristatomų knygų bei pasakojimų apie jų autorius. Ištraukas iš knygų noriai skaitė patys vaikai. Renginio pabaigoje susirinkusieji buvo kviečiami perskaityti visas knygas ir prabalsuoti už labiausiai patikusią.

Knygų vaikams penketukas: Adomaitytė, Gintarė. „Čiobrelių dvaras" ; Baltrukonytė, Jurga. „Torčiukas ant debesėlio"; Kandrotienė, Danguolė. „Spintos istorijos"; Zylė, Kotryna. „Milžinas mažylis"; Žutautė, Lina. „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją". 

Balsavimas už vaikų knygą - http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?880057869

Knygų paaugliams penketukas: Grigaliūnienė, Danutė. „Kažkas ne taip"; Račickas, Vytautas. „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais"; Saja, Kazys. „Liepsnojanti"; Šukytė, Virgina. „Laimės formulė"; Vaitkutė, Neringa. „Titnago plunksna".

Balsavimas už paauglių knygą - http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?250488681

Už kiekvienos kategorijos knygas iš vieno kompiuterio galima balsuoti po 5 kartus. Balsavimas baigsis 2015 m. vasario 16 d. Na, o apdovanojimai vyks Vilniaus knygų mugėje. Tad suskubkite ir išrinkite geriausią metų knygos autorių ir jo kūrinį.

Daugiau apie knygų rinkimus galite skaityti internetinėje svetainėje - http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?430509887

Nuotraukose Metų knygos rinkimų akimirkos.

Baigėsi intelektualus žaidimas

Baigėsi intelektualus žaidimas "Europrotai"

2014-12-03 Trečiadienis 14:43

Neseniai baigėsi Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje vykę „Europrotai". Tai ne mūšis, ne egzaminas – tai žaidimas! Norint dalyvauti „Europrotuose" nereikėjo graužti knygų, skaityti dokumentų ar mokytis atmintinai – tereikėjo pasitelkti bendras žinias ir loginį mąstymą. „Europrotai" leido patiems dalyviams įvertinti, ką žino apie Europos kultūrą, meną, sportą, kulinariją, istoriją, geografiją, kiną, muziką, įžymius žmones, ES struktūrinius fondus, Lietuvą, savo rajoną ir t. t.

Skaityti daugiau...

KNYGŲ KALĖDOS

KNYGŲ KALĖDOS

2014-11-27 Ketvirtadienis 12:51

„Šalies bibliotekos sutelkia knygą mylinčius žmones. Tai svarbi kultūros, žinių ir gyvo bendravimo erdvė. Įgyvendindamos skaitymo skatinimo iniciatyvas, jos moko branginti lietuvišką žodį. Todėl kviečiu visus prisijungti prie „Knygų Kalėdų" ir pasirūpinti, kad bibliotekų skaitytojams netrūktų naujų knygų", – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Skaityti daugiau...