Naujienos

Informacinis raštingumas ir saugumas virtualioje erdvėje

2015-07-21 Antradienis 09:33

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje liepos 20-21 dienomis vyksta projekto "Įgalinantis metaraštingumas skaitmeninei visuomenei" mokymai:

Informacinis raštingumas ir saugumas virtualioje erdvėje

Projektą įgyvendina Asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai" kartu su Rokiškio savivaldybės Juozo Keliuočio viešąja biblioteka. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

                            


     

Iš Rokiškio krašto kilusios asmenybės – naujausios Lietuvos istorijos studijoje

2015-07-20 Pirmadienis 08:50

Iš Rokiškio krašto kilusios asmenybės – naujausios Lietuvos istorijos studijoje

„Istoriją kuria žmonės", – tokiu šūkiu besivadovaujanti leidykla Leidybos idėjų centras pavasarį išleido solidžią ir išliekamąją vertę turinčią dvitomę knygą „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai". Knygos leidėjai apibendrino per 25-erius Nepriklausomybės metus nueitą kelią ir surinko 2272 Lietuvą kūrusių, kuriančių, jos vardą garsinančių ir pasaulyje pripažintų asmenybių biografijas. Iš daugiau nei dviejų tūkstančių mokslininkų, menininkų, sportininkų, politikų, pareigūnų, visuomenės ir išeivijos veikėjų, pedagogų, medikų, verslininkų ir kitų įvairiausių sričių atstovų 46 galima vadinti Rokiškio krašto šviesuoliais. Antrajame leidinio tome galima rasti tokių iš Rokiškio krašto kilusių, ne vienerius savo gyvenimo metus šiam kraštui ir Lietuvai paskyrusių ar čia besidarbavusių asmenybių biografijas: profesoriaus, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Juozo Bulavo, profesoriaus Broniaus Bakšio, dailininkės, scenografės Juzefos Čeičytės, aktoriaus Sauliaus Čiučelio, choreografės ir šokėjos Airidos Gudaitės-Žakevičienės, profesoriaus, miškininko Leonardo Kairiūkščio, generolo Zenono Kulio, rašytojo Sigito Parulskio, mokslininko Mifodijaus Sapagovo, širdies chirurgo Vytauto Jono Sirvydžio, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko Donato Smalinsko ir kitų.

Skaityti daugiau...

Liepos mėnuo, skirtas M. K.Oginskiui

2015-07-13 Pirmadienis 09:09

            Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2015- aisiais metais sukanka 250 metų, kai gimė iškilus valstybės ir visuomenės veikėjas, diplomatas, kompozitorius Mykolas Kleopas Oginskis, ir į tai, kad šią sukaktį 2013 m. lapkričio mėnesį UNESCO ir valstybės narės įtraukė į pasaulio kultūrai, švietimui, mokslui, istorinei atminčiai svarbių sukakčių sąrašą, paskelbė 2015- uosius Mykolo Kleopo Oginskio metais.

            Visą liepos mėnesį J. Keliuočio viešojoje bibliotekos periodikos skaitykloje veikia spaudinių paroda „Tėvynei skiriu turtus, darbus ir gyvenimą...", skirta Mykolui Kleopui Oginskiui- 250.

            Šis mėnuo Viešojoje bibliotekoje - „Mėnuo su Mykolo Kleopo Oginskio muzika". Kviečiame darbo dienomis 15 val. pasiklausyti M. K. Oginskio garsiojo polonezo „Atsisveikinimas su Tėvyne".

Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alkesandravėlėje

2015-07-01 Trečiadienis 10:19

LIEPOS 6 DIENĄ KVIEČIAME Į VALSTYBĖS - KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO DIENOS ŠVENTĘ!!!

ALEKSANDRAVĖLIEČIAI KVIEČIAMI NEPAMIRŠTI TRADICIŠKAI LAUKO GĖLIŲ PUOKŠTĖMIS PAPUOŠTI SAVO KIEMŲ!

ŠVENTĖ IR VARŽYBOS VYKS ALEKSANDRAVĖLĖS PARKE.

Programoje:

 11 val. - Lauko gėlių puokščių apžiūra.

 13 val. - Saugaus važiavimo dviračiais varžybos, orientacinė rungtis (teisėjas ir pagrindinio prizo steigėjas Rokiškio sav. tarybos narys, sporto klubo „Obeliai" prezidentas Vitalijus Jocys).

 14 val. Meninė programa. Taip pat iniciatyvos „Papuošk lauko gėlių puokštėmis savo kiemą!" pagerbimas, Aleksandravėlės vardo sukakties paminėjimas, saugumo varžybų rezultatų paskelbimas.

 15 val. Visi kartu giedosime Tautišką giesmę.

Visų dalyvių laukia staigmenos ir dovanos bei pasakiškai skani žolelių arbata!!!

Orgaizatoriai: Aleksandravėlės biblioteka, kultūros namai, bendruomenė.