Svečiuose rašytojai

Atgal

Svečiuose rašytojai

  2018-05-14

Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje vykdomas projektas Keliaujanti skaityklėlė „Vaikystė, knygų lydima“. Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio rajono savivaldybė. Pirmasis projekto renginys susitikimas su vaikų rašytojais Pauliumi Juodišiumi ir Virgiu Šidlausku.
Knygų autorius ir dailininkas Paulius Juodišius yra sukūręs keliolika žaismingų ir originalių knygų vaikams. Vaikų pamėgtos knygos „Amarėlio pyragas“, „Puškutis ir žaliojo rutuliuko paslaptis“, „Mažosios Laimiuko žinios“, „Bucikiukas ir pabaisa“ ir kt.Į supantį pasaulį knygų autorius kviečia pažvelgti nauju žvilgsniu, pradėti patiems fantazuoti. Apie tai, kaip tapti kūrėjais, jis dalijasi patarimais internetinėje svetainėje https://bumbam.weebly.com, kur galima paskaityti, pasižiūrėti, pasigėrėti interaktyvia knyga „Amarėlio pyragas“, paklausyti sukurtų jo pasakų, keisčiausių muzikos instrumentų garsų skambesio bei susipažinti su pasakomis, kurias sukūrė kartu su jaunaisiais skaitytojais.
Į susitikimą su Rokiškio skaitytojais P. Juodišius pakvietė atvykti nuotykinių knygų „Ulfas ir stebuklinga barzda“, kuri buvo nuominuota 2017 metų knygų rinkimuose, ir „Ugnikalniukas ieško draugų“ autorių Virgį Šidlauską. Be gitaros, jie atsivežė gausybę paslaptingų, nematytų muzikos instrumentų ir  pakvietė vaikus į kūrybines dirbtuves „Muzikinės pasakos kūrimas“. Beribė vaikų fantazija, laki vaizduotė leido pasinerti į kūrybinį procesą. Dalyviai, vedami dviejų autorių, sukūrė pasakos pagrindinį personažą Ugniaragį bei tris draugus Šmėkvilkį, Kiaušinkojį ir Slibinfeksą. Jų atsiradimo istorijas paslaptingoje požemių karalijoje. Vaikai su svečiais sugalvojo žaismingą pasakos siužetą ir laimingą pabaigą. Po to sekė kūrybinis – muzikinis darbas. Muzikinį foną, pasakos dainą kūrė pučiamaisiais, mušamaisiais ir kt. skambančiais instrumentais. P. Juodišius, pademonstravęs kaip jais reikia naudotis, kokius garsus galima išgauti, pakvietė vaikus kartu groti ir dainuoti, ir tokiu būdu dalyvauti muzikinės pasakos kūrimo procese. Muzikuoti sekėsi. Kiekvienas gavo po instrumentą ir grojo iš širdies. Bibliotekoje ne tik smagiai nuskambėjo Virgio Šidlausko ir vaikų dainuojama dainelė, bet būta ir triukšmo, ir kūrybinio džiugesio. Renginiui skirtas laikas ištirpo nepastebimai. Rašytojai užbūrė skaitytojus įdomiu ir nekasdieniu bendravimu. Dalyviai buvo labai aktyvūs ir smalsūs, uždavė daug klausimų apie sukurtas ir dar tik būsimas knygas, apie knygų herojus, apie rašytojo darbą ir kt.  Susitikimas su kūrėjais jauniesiems skaitytojams paliko daug neišdildomų įspūdžių. O svarbiausia sužadino domėjimasi knyga.
Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė – edukatorė Nadiežda Ivanova.