Viktorina. Kas parašė knygą?

Atgal

Viktorina. Kas parašė knygą?

Lukštų kaimo biblioteka


Prasidėjo vasara, tuoj vaikai užbaigs mokslo metus ir turės daug laisvo laiko. Šia proga nutariu pravesti viktoriną „Kas parašė knygą“. Taip pat bibliotekoje gavome naujų knygučių dovanų iš paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“. Su jomis taipogi reikia supažindinti. Kad būtų smagiau per projektorių žiūrėjom filmuką apie gamtą su relaksacine muzika. Paruošiau pristatomų knygučių parodą, degė žvakė, maloniai kvepėjo alyvos. Įžengiau su žvake rankoje ir pradėjau kelionę į knygų šalį. Pristatydama knygas pateikiau apie jas įdomių faktų, kad būtu įdomu. paskutinę numatytą knygą perskaičiau Pauliaus Norvilo knygos „Strykt pastrykt“ ištraukėlę, kurioje kiškis Steponas net cyptelėjo iš smagumo nusprendęs parašyti knygą.  
Kad būtų smagiau iš knygučių skaičiau ištraukėles ir tada vaikai spėliojo knygos autorių. Žinoma, ne visas atspėjo. Bet žaismingai perskaitytos ištraukėlės buvo nuotaikingos, linksmos.
Baigus viktoriną vaikams dovanojau knygutes, kurias gavau iš viešosios bibliotekos dovanoms. Raminta Kviliūnaitė padarė medalį „Maloniausiai 2022  m. bibliotekininkei“. Ir man jį įteikė. Buvo be galo malonus man siurprizas. Vaikai neskubėjo skirstytis, diskutavome. Vaikai pasiūlė vasaros metu demonstruoti bibliotekoje kino filmus pastatytus ekranizavus knygas. Taip pat prašė pažiūrėti filmą „Semerono žirgas“. Žinoma, kaip jiems galima atsakyti.
Apžvelgiau 30 knygučių.
Renginyje dalyvavo 11 vaikų.
Lukštų vyr. bibliotekininkė Sigutė Šimanauskienė.