Garsinis skaitymas - edukacija „Laimė yra lapė“

Atgal

Garsinis skaitymas - edukacija „Laimė yra lapė“

Pandėlio miesto biblioteka


Pandėlio miesto bibliotekoje apsilankę Pandėlio gimnazijos 1 klasės mokiniai su mokytoja Irena dalyvavo garsiniame skaityme – edukacijoje „Laimė yra lapė“. Bibliotekininkė supažindino vaikus su Evelinos Daciūtės sukurta viltinga istorija apie berniuko ir lapės draugystę.
Kartą viename parke, namelyje medyje, gyveno šeima: berniukas Povilas, molinius puodus lipdanti mama ir malūnsparnį pilotuojantis tėtis. Šeima turėjo tradiciją: kartu susėsti valgyti bandelių su arbata, tad Povilas kasdien traukdavo į kepyklą. Vieną dieną iš ten grįždamas berniukas pamatė sūpynėse skriejančią lapę ir nuo tada jo gyvenimas jau nebebuvo toks, koks buvęs.
Rašytojos Evelinos Daciūtės ir iliustratorės Aušros Kiudulaitės knygoje „Laimė yra lapė“ pasakojama istorija ir vertybės jaudina ne tik mažą, bet ir didelį. Ši knyga apie tai, kas svarbu kiekvienam – apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie laimę.
Vaikai sužinojo, kad ši knygelė turi labai daug laimėjimų, apdovanota ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, kad ji sparčiai žengia į užsienio šalių knygynų ir bibliotekų lentynas, kur sulaukia vis daugiau teigiamų įvertinimų.
Pirmokai išsakė savo pamąstymus, kas jiems yra laimė, atkreipė dėmesį į keletą knygoje užkoduotų paslapčių ir vertingų minčių, žaidė „Atminties žaidimą“, dainavo dainelę, kirpo ir lankstė lapes iš popieriaus.
Į šį susitikimą pirmokai atsinešė savo klasės talismaną lapiną Vilių,  kūrybinius darbelius „Lapės“ su surinkta ir aprašyta informacija apie lapes.
Atsisveikindami dar kartą aptarėme, kad laimę ne iš karto atpažinsi. O tai, kas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip nesėkmė ar liūdesys, irgi gali tapti džiaugsmu.
Pandėlio m. bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Virginija Konstanblackienė