Rytmetis vaikams „Nuo grūdo iki Duonos kepalėlio“

Atgal

Rytmetis vaikams „Nuo grūdo iki Duonos kepalėlio“

Obelių miesto biblioteka


Vasario 10 d. Obelių miesto bibliotekoje susirinko būrys Rokiškio r. Obelių gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Boružiukų“ grupės vaikų lydimų auklėtojos K. Jasinevičienės. Šią dieną susirinkome į bendrą rytmetį skirtą paminėti Duonos dieną.
Uždavus vaikams klausimus, kas yra duona, iš kur ji atsiranda pas mus namuose, atsakymas buvo vieningas: „Duona yra maistas, kuris pas mus atkeliauja iš parduotuvės“. O koks tikrasis „Duonos kelias“ –  nuo grūdo iki kepalėlio, mes išsiaiškinome žiūrėdami vaizdinę medžiagą, klausydami pasakos „Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti“. Išklausę pasakos – kartu ją suvaidinome. Po to pažiūrėjome edukacinį filmuką, kuriame paeiliui atsispindėjo visas „Duonos kelias“. Jame buvo aiškiai palyginama, kokius darbus turėjo nuveikti žmonės senovėje ir kokius atlieka dabar norėdami išsikepti gardžios duonos. Vėliau visi kartu nusprendėme, kad reikia įdėti be galo daug darbo, laiko, meilės, tam, kad duona pasiektų mūsų stalą.  
Vaikų auklėtoja Kristina į rytmetį simboliškai atnešė kepalėlį duonos ir laikydama jį rankose padeklamavo J. Degutytės eilėraštį „Ant mano delno guli duonelė“. Po gražių eilių auklėtoja duoną supjaustė riekelėmis, užtepė saldaus medaus ir padalino visiems paragauti. Visi skanavo pasigardžiuodami, o gardžiuodamiesi diskutavome apie pagarbą Duonai, jos tikrąją vertę, šventumą.
 
Obelių miesto filialo vyresn. bibliotekininkė D. Šimėnaitė