Laisvės gynėjų diena

Atgal

Laisvės gynėjų diena

Žiobiškio kaimo biblioteka


Laisvės gynėjų diena – tai proga prisiminti istorinius įvykius, kurių dalis vis dar gyva žmonių atmintyje. Nors jau išaugo ir subrendo kelios kartos, apie tas dienas žinančios tik iš pasakojimų, istorijos pamokų, knygų, televizijos laidų, ši data visiems mums žymi esminį momentą atkuriant nepriklausomą Lietuvos valstybę. Sausio 13-tąją Lietuva pademonstravo ne tik nepriklausomybės siekį, bet ir ryžtą ją apginti. Minėdami Laisvės gynėjų dieną, privalome prisiminti mūsų valstybės didvyrius ir niekada neužmiršti mūsų laisvės kainos. Sausio 13-osios įvykiai niekada nebus pamiršti – išliks gyvi mūsų širdyse bei istorijos atmintyje.
Sausio 9 dieną Žiobiškyje vyko šaškių-šachmatų turnyras, skirtas Sausio 13-os dienos įvykiams paminėti. Tragiškus sausio 13-tosios įvykius priminė ir tylos minute pagerbti žuvusius pakvietė  Žiobiškio bibliotekininkė Gintarė Skardinskienė. 
Pernai dėl karantino ši tradicinė šventė neįvyko,  o ir šių metų neaiški situacija suviliojo tik pačius azartiškiausius. Šachmatais žaisti užsiregistravo 5 dalyviai. Šaškėmis šiemet draugiškai be turnyro sužaidė beveik visi dalyvavusieji, pačioms mažiausioms dalyvėms pravestos pirmosios pamokėlės. Geriausiu šių metų šachmatininkų - I-osios vietos nugalėtoju - tapo Raimundas Ivanauskas, II vietos nugalėtoju Rolandas Marčiulionis, III vietos - Renatas Ulevičius. Mažieji šachmatininkai Dominykas ir Motiejus pasidalino IV ir V vietas.
Tradicinę šventę organizavo Žiobiškio bibliotekos filialo vyresn. bibliotekininkė Gintarė Skardinskienė ir Rokiškio KC Priemiesčio padalinio Žiobiškyje vyresn. specialistė kultūrai Aušra Kežutienė.
Žiobiškio filialo vyresn. bibliotekininkė Gintarė Skardinskienė