Adventinė šeimų popietė „Kalėdų stebuklo link“

Atgal

Adventinė šeimų popietė „Kalėdų stebuklo link“

  2021-12-21

Gruodžio 17 d. bibliotekoje vyko adventinė popietė „Kalėdų stebuklo link“, į kurią susirinko gražus būrys bibliotekos lankytojų – vaikučių su tėveliais kartu pabūti, pabendrauti, pažaisti adventinius žaidimus, savo rankomis pasigaminti kalėdinę dekoraciją – eglutę, sudalyvauti literatūrinėje viktorinoje.
Jaukumu ir šiluma pripildytoje erdvėje atvykusiuosius pasitiko smagiai pūškuodamas kalėdinis traukinukas, kuris kvietė visus aplankyti tris šventines stoteles. Pirmoji – „Žiemos istorijų stotelė“. Šioje stotelėje popietės dalyviai buvo kviečiami atsakyti į literatūrinės viktorinos „Žiemos istorijos“ klausimus. Mažieji su tėveliais turėjo progą prisiminti žymių lietuvių autorių pasakas „Vilkas uodegą prišalo“, „Meškelionė“, „Sniego žmogelių žiema“. Viktorinoje skambėjo klausimai iš senų gerų pasakų, be kurių neįsivaizduojama mūsų vaikystė: „Kalėdų istorija“, „Sniego karalienė“, „Troliai Mumiai ir žiema“ bei kitų. Teisingai atsakę į klausimus, buvo paskatinti simbolinėmis dovanėlėmis. Gruodžio pradžioje Rokiškio rajono moksleiviai turėjo galimybę savo žinias pasitikrinti virtualioje viktorinoje „Žiemos istorijos“. Joje dalyvavo 42 mokiniai iš Juozo Tūbelio, Senamiesčio progimnazijų, mokyklos – darželio "Ąžuoliukas ", Pandėlio gimnazijos, Panemunėlio mokyklos daugiafunkcinio centro. Nugalėtojomis tapo Elzė Belovaitė iš Senamiesčio progimnazijos ir Mėta Matiukaitė iš mokyklos – darželio „Ąžuoliukas“. Mergaitės teisingai atsakė į visus viktorinos klausimus. Šviesią ir pakilią popietės nuotaiką kūrė Juozo Tūbelio progimnazijos mažųjų kanklininkų būrelis, vadovaujamas mokytojos Nijolės Jurevičiūtės. Skambėjo kanklėmis ir dūdelėmis atliekami kūrinėliai „Šiaudiniai batai“, „Jurgeli meistreli“, advento daina – ratelis „Graži mūsų šeimynėlė“. Šiuo žaidimu norėjome paprašyti, kad mūsų šeimos būtų darnios, kad namie nestigtų jaukumo ir šilumos. Dainuodami ėjo ratelį ir maži, ir dideli.
Antrojoje – „Kūrybinių dirbtuvėlių stotelėje“ edukacinės valandėlės metu paprastų priemonių pagalba kiekvienas su malonumu kūrė mažą kalėdinę dekoraciją – eglutę namams papuošti.
Atvykę į „Kino stotelę“, visi pasižiūrėjo smagų animacinį filmuką „Sniego laiškanešys“.
Bibliotekoje veikė literatūros parodos „Advento kalendorius: geri darbai belaukiant Šv. Kalėdų“ ir „Gražiausios kalėdinės istorijos“.
Popietei besibaigiant, pasidalinome įspūdžiais, palinkėjome vieni kitiems Kalėdų stebuklų išsipildymo.
Vyresn. bibliotekininkė Sigita Tvirkutienė