Rugpjūčio mėnuo įvairus veiklomis

Atgal

Rugpjūčio mėnuo įvairus veiklomis

  2021-09-06

Rugpjūčio mėnesį LLI-422 Home projekto dalyvių laukė įvairios veiklos bibliotekoje ir už jos ribų. Bibliotekos erdvėse vyko du edukaciniai užsiėmimai „Skirtukas knygai“. Užsiėmimų metu dalyviai susipažino su  bibliotekoje esančio  3D spausdintuvo Maker Bot Replicator+ galimybėmis. Išklausė 3D spausdinimo teorinių žinių  bei įgijo daiktų maketavimo praktinių įgūdžių. Vaikai su tėveliais  trimačio modeliavimo programa TinkerCad susimaketavo skirtuką savo knygai, kuris buvo atspausdintas 3D spausdintuvu. Daugelis vaikų gaminosi vardinius skirtukus.
Edukacinis užsiėmimas „Pelėda – išminties ir pastovumo simbolis“ buvo organizuojamas su Rokiškio mamų klubu.  Į susitikimą atėjusios mamos su mažyliais susipažino su bibliotekoje esančia  pelėdų ekspozicija. Čia pamatė virš 400 įvairiausių pelėdų: popierinių, molinių, veltinių, stiklinių, mažų, didelių ir kt.  Bibliotekininkė akcentavo dirbinių įvairovę, gaminimo medžiagų subtilybes. Apžiūrėjusios pelėdas mamytės su vaikučiais kibo į kūrybinį procesą - iš popieriaus gaminosi savo pelėdą, kurią spalvino, dekoravo, kirpo, klijavo. Pasidarytas pelėdytes vaikai nešėsi į namus. Mamos džiaugėsi, kad gražūs darbeliai ilgai primins apie šauniai praleistą laiką bibliotekoje.
Rugpjūčio mėnesio Home veiklas užbaigė smagi kelionė į Šlyninkos vandens malūną, esantį Zarasų rajone. Važiavo mamos, tėčiai su vaikais, močiutės su anūkėmis. Nuvykusių laukė ekskursija po senovinį vandens malūną, malūnininko pasakojimas apie malūno atsiradimo istoriją. Tautinio kulinarinio paveldo programoje visi degustavo senovinius patiekalus. Skaniausi buvo razavi blynai, kuriuos mažieji ragavo su uogiene. Iš kelionės visi grįžo pilni gerų įspūdžių.
 
Informacija apie programą: www.latlit.euwww.europa.eu
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė