Kūrybinis užsiėmimas šeimoms „Pagauk sapną“

Atgal

Kūrybinis užsiėmimas šeimoms „Pagauk sapną“

  2021-10-14

Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje vyko šeimoms kūrybinis užsiėmimas „Pagauk sapną“. Mistiniame renginyje dalyvavo Rokiškio mamų klubo narės su savo vaikučiais. Apie sapnų gaudykles, jų reikšmę ir gaminimo procesą dalijosi „IN & Co“ rankdarbių kūrėjos Inga ir Nadiežda.
Pasak legendų, sapnų gaudyklė – tai talismanas, saugantis žmogaus sapnus. Manoma, kad jis išfiltruoja sapnus, pritraukdamas gerus ir nuvydamas košmariškus. Jo „voratinklyje“ slogūs sapnai įsipainioja, o malonūs sapnai – pralenda pro gaudykles centre esančią skylutę. Puošniai atrodantį talismaną nesunku pasidaryti savomis rankomis. Svarbiausia jo dalis – įdėti širdies ir iš tiesų patikėti savo rankdarbio magiškomis savybėmis. Tiktai tokiu atveju sapnų gaudyklė bus veiksminga.
Nors gamybos procesas – visai nesunkus, tačiau darbas reikalaujantis kantrybės, atidumo, kruopštumo, kūrybingumo. Užsiėmimo dalyviams jo netruko. Aktyviai jungėsi į darbą, karkasą apvyniojo siūlais, raizgė voratinklį, dekoravo sapnų gaudyklę plunksnomis, karoliukais ir drugeliais.
Šeimos mėgavosi kūrybiniu darbu ir į namus parsinešė savo rankomis pagamintą sapnų gaudyklę, kurią pasikabins virš galvūgalio arba ant lango, kur pateka saulė. Belieka mėgautis ramiu miegu ir spalvotais saldžiais sapnais.
 
Šeimoms skirtas renginys organizuotas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Šeimų stiprinimas, bendradarbiaujant bibliotekoms, kaip indėlis į socialinį ir ekonominį augimą Ludzos savivaldybėje, Rokiškio rajone ir Jēkabpilio mieste“, LLI-422 (HOME).
Informacija apie programąwww.latlit.euwww.europa.eu
 
Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Visas projekto biudžetas – 229 448,01 Eur.
Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 195 030,79 Eur.
 
Už šios informacijos turinį atsako Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka.
Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.