Popietė „Laikas su knyga“

Atgal

Popietė „Laikas su knyga“

Laibgalių kaimo biblioteka


Perskaityta knyga – tai naujas atradimas, nauja patirtis ir nauji išgyvenimai. Daugeliui Laibgalių bibliotekos skaitytojų knyga yra neatsiejama gyvenimo dalis. Skaitymas padeda užmiršti kasdienius rūpesčius, atsipalaiduoti ir pailsėti po darbų, be to  tai malonus ir prasmingas laiko praleidimas. Perskaitęs knygą išties jautiesi kitaip, juk kiekviena knyga priverčia susimąstyti, pajausti, išgyventi.  O geriausia knyga ta, kurią skaitydamas nori, kad ji niekada nesibaigtų.
Labai smagu, kad į šią popietę „Laikas su knyga“ atvyko  Rokiškio rajono rašytoja, bei poetė Valerija Pupelytė – Kovalevskaja, kuri pristatė savo naują knygą  „Samanotas akmuo“. Malonu buvo susipažinti su rašytoja iš arčiau,  su jos asmeniniu gyvenimu, bei jos kūryba. Pristatant knygą buvo papasakota jos sukūrimo istorija, paaiškinta su kuo sutapatinti pagrindiniai veikėjai, bei įvykiai.  Labai gaila, kad ši knyga ( „Samanotas akmuo“) negali pasiekti bibliotekos lentynų, nes dėl redaktorės kaltės per  du knygos tomus yra padaryta virš 700 gramatinių klaidų. Tačiau  šią knygą jau spėjo perskaityti keletas mūsų skaitytojų. Todėl daugeliui tai buvo puiki proga padiskutuoti, aptarti kas knygoje patiko labiausiai, kas buvo labiausiai netikėta. Popietės svečiai norėjo sužinoti: kiek laiko užtruko knygos rašymas, kas paskatino ją išleisti, ar knygoje minima pusseserė iš tiesų yra Laibgalių kaimo gyventoja Alva Mikašienė, ar bus romano tęsinys?
Labai įdomu buvo išgirsti ir Valerijos eilėraščius, kurių ji parašiusi labai daug.  Jos eilėraščiai yra leidžiami  „Almanacho“ knygose. Vieną tokią knygą „Klausau, kaip skamba gyvenimas“ rašytoja padovanojo Laibgalių bibliotekos skaitytojams.