Šventė „Po darbelių po darbų“

Atgal

Šventė „Po darbelių po darbų“

Martynonių kaimo biblioteka


Rugsėjo 11 dieną Lailūnuose vyko šventė „Po darbelių po darbų“. Martynonių biblioteka šiai šventei surinko duomenis apie Lailūnų kaimo gyvenvietės gatves, kurioms pavadinimai suteikti 2011 metais. Šventės gatvių kiemeliams padarytos pavadinimų lentelės, paruošti kiekvienos gatvės aprašai, iš bibliotekos archyve surinktos medžiagos.
Lailūnų kaimo gyvenvietės istorija - tai Lailūnų kaimo istorijos tęsinys .Įrengti čia gyvenvietę buvo numatyta apie 1970  metus.  Greta jau šiame kaime buvusių namų, 1974 metais dabartinėje Bibliotekos gatvėje pradėti statyti namai. Plėtėsi pagrindinė Pandėlio gatvė, prie jos Bitininkų, o vėliau dar nutiestos  Liongino Šepkos ir Pakalnės gatvės. Paskutinis namas gyvenvietėje pastatytas 1989 metais. Gyventojų skaičius labai kito. 305 gyventojai toks didžiausiais skaičius buvo 1989 metais. Dabar  gyvenvietėje yra apie 138 gyventojai.
Šventėje, gatvių gyventojai pristatė savo kiemelio dekoracijas, vaišino svečius, pasakojo apie savo gatvės žmonių hobius, talentus. Labai nuoširdų eiliuotą Liongino Šepkos  gatvės  pristatymą skaitė Vera Masilionienė. Apie Bitininkų  gatvės gyventojus  eiliuotai pasakojo Aldona Varanienė, Bibliotekos gatvę pristatė Kristina Rybačauskienė su dukra Gerda. Šios gatvės dekoracija tortas – knyga ir šiaudinis arkliukas, tempiantis vežimaitį su knygomis. Gatvėje  yra biblioteka, o tai knygos ir nemokamas internetas.
Šventės metu įteiktos nominacijos „Mažieji lailūniečiai“, „Auksinė karvė“, „Už senųjų tradicijų puoselėjimą“, pasveikinti jubiliatai, padėkota gražiai sodybas tvarkantiems kaimo žmonėms.
Šventinę nuotaiką mums dovanojo : linijinių šokių kolektyvas „Medrovė“ iš Biržų raj , solistė Ugnė Užusienytė ir šventės vedėjas ir muzikantas  Rimvydas  Kirstukas iš Kupiškio raj. Alizavos miestelio.
Martynonių filialo bibliotekininkė Rita Inčiūrienė