Popietės „Knyga - visada greta“ akimirkos

Atgal

Popietės „Knyga - visada greta“ akimirkos

Didsodės kaimo biblioteka


„Knygos gyvena mumyse, atneša mums gyvenimą, taip kaip ir tikros draugystės. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios - jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios jas juoktis. Knygos yra tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su jų džiaugsmais ir sielvartais“.
Amerikiečių vaikų rašytojos Mauros Roan McKeegan žodžiais bibliotekininkė pradėjo saulėtą rugsėjo 10-osios popietę „Knyga - visada greta“. Knygą į rankas imame norėdami atitrūkti nuo kasdienybės, panirti į fantazijų pasaulį ar išmokti naujų dalykų, tobulėti dvasiškai. Pastaruoju metu vis daugiau laiko atima socialiniai tinklai ir naujienų portalai, o gaunamos žinios tampa itin fragmentuotos. Prie tokios dinamikos pripratęs šiuolaikinis žmogus vis sunkiau išlaiko dėmesį, pvz., nelabai sugeba skirti visą vakarą skaitymui, nepasitikrindamas žinučių ar naujienų telefonu. Atsižvelgiant į šią situaciją, bibliotekininkė supažindino popietės dalyvius su skaitymo nauda ir ragino nepasiduoti šiuolaikinėms technologijos pagundoms. Taip pat papasakojo įdomius faktus apie knygas. Susirinkusiems buvo užduodami klausimai apie knygas, teisingai atsakę, buvo apdovanoti išskirtiniais juodupietės Sigitos Bajoraitės rankų darbo knygų skirtukais.
Apibendrinant popietę, toks paskutinis, bet labai taiklus pastebėjimas: „Tikriausiai ne be reikalo daugelyje šalių ir miestų, pvz., Briuselyje, knygynai liko atidaryti net ir karantino metu, nes knygos įvertintos tokia pat būtina preke kaip ir maistas. Neatsitiktinai visos mūsų bibliotekos išduoda knygas, nes žmogui reikia dvasinės atgaivos. Ją galima rasti visai netoli - tiesiog knygose“.