Smagi vasaros iniciatyva

Atgal

Smagi vasaros iniciatyva

  2021-09-10

Jau trečią vasarą iš eilės Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotoje iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“, kuria siekama prisidėti prie aktyvaus, įdomaus vaikų užimtumo. Birželio mėn. bibliotekos lankytojus darbuotojos kvietė į lauko skaityklėlę. Darželių auklėtiniams susitikimų metu vyko teatralizuoti garsiniai skaitymai iš „Ūkės Pūkės“, „Kaip Rikis mokėsi skaityti“, „Lapė bibliotekoje“ ir kitų knygų. Įdomiausia vaikams buvo tai, kad skaitymą paįvairino bibliotekininkių pagalba atgiję skaitomų pasakų personažai – lapė, šuniukas, pelytė, pelėda.  Mažieji kartu su auklėtojomis vartė, skaitė knygeles, piešė patikusius knygų personažus. Drąsesniems vaikams lengviau įsijausti į pasakų veikėjus padėjo lėlės. Pradinių klasių vaikai lėlių pagalba kūrė inscenizacijas iš knygų. Vyresnių klasių mokiniams ir juos atlydėjusiems mokytojams siūlytos įvairios užduotys su knyga: išmatuoti jos ilgį, plotį, užrašyti leidimo metus, tekste surasti sakinį, kuriame būtų paminėtas skaičius ir pan. Lauko skaityklėlėje smalsuoliai galėjo susipažinti su naujausiomis knygomis.
Liepos mėn. vykusiuose edukaciniuose užsiėmimuose „Plepančios knygutės“ darželių auklėtiniai kartu su auklėtojomis turėjo galimybę pabūti knygučių leidėjais – gaminosi zines. Zinė – tai rankų darbo maža išlankstoma knygelė, kurioje vaikai piešia, spalvina, ką nors parašo. Vaikai, pasidarę knygeles, galvojo joms pavadinimus. Drąsesni vaikai papasakojo istoriją, apsigyvenusią naujai sukurtoje knygutėje. Į namus  vaikai išėjo mažuose delniukuose nešini savo kūrybos darbeliais.
Lauko skaityklėlėje, edukaciniuose užsiėmimuose dalyvavo Rokiškio l/d „Pumpurėlis“, „Varpelis“ auklėtiniai ir auklėtojos, Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos pirmokai, Rokiškio pagrindinės mokyklos auklėtiniai ir Rokiškio Senamiesčio progimnazijos septintokai ir mokytojos.
Kiekvieno mėnesio pasirinktą trečiadienio popietę organizuoti smagūs žaidimai. Bibliotekos lankytojai smagiai leido laiką žaislotekoje. Skaitykloje dėliojo dėliones, žaidė stalo žaidimus, piešė „vandeniu“. Pačius mažiausius atlydėdavo tėveliai ar seneliai.
Kiekvieno mėnesio paskirtais ketvirtadieniais vyko „Kino dienos“. Jų metu buvo rodomi 3D filmai „Batuotas katinas“, „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“, „Paslaptinga karalystė“, „Krudžiai“ ir kt.  Filmų pasižiūrėti ėjo ne tik iš Rokiškio rajono, bet ir iš kitų miestų atvykę vasarai paviešėti pas senelius, skaitytojai, taip pat atėjo mamos su vaikais, močiutės su anūkais.
Bibliotekos edukacijų ir atradimų erdvėje vyko dirbtuvėlės su Fisher-technic konstruktoriais. Vieni surinkinėjo ir programavo lego robotus, kitiems buvo smalsu išbandyti konstruktorius ir sužinoti, kaip veikia pneumatika, mechanika. Interaktyvioje edukacinėje erdvėje didelio susidomėjimo sulaukė kūrybiniai užsiėmimai su 3D spausdintuvu, kurio metu dalyviai maketavo skirtuką knygai. Užsiėmimuose dalyvavo šeimos.
Visą vasarą skaitykloje buvo eksponuojamos parodos: Rokiškio l/d „Pumpurėlis“ „Smalsučių“ gr.  kūrybinių darbų paroda „Vasaros pievoje“ (auklėtojos I. Stankevičienė, R. Skuturnaitė) , Rokiškio L/D „Pumpurėlis“ vaikų grupių „Drugeliai“, „Boružiukai‘, „Šiaudinukai“, „Gandriukai“, „Nykštukai“ keramikos darbų paroda „Vasaros spalvų pasaka“ (meninio ugdymo mokytojas Vytautas Daščioras), gimnazistės Austėjos Liolytės piešinių paroda „Vizijos“. Parodas aplankė Rokiškio ugdymo įstaigų auklėtiniai, moksleiviai, pedagogai, bibliotekos lankytojai.
Smagu, kad kiekvienas lankytojas surado jam artimą veiklą ir turiningai leido vasaros atostogas bibliotekoje. Džiaugiamės, kad šių metų vasaros iniciatyvos veiklos pritraukė ir vaikų tėvelius, senelius.
 
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė