„Rudeninės gandrinės Laibgaliuose“

Atgal

„Rudeninės gandrinės Laibgaliuose“

Laibgalių kaimo biblioteka


Gandrinių šventė tai lyg Laibgalių vizitinė kortelė. Vasarai baigiantis ir išlydint gandrus Laibgaliuose netyla šurmulys, juk čia pas darbymetis – pasiruošimas didžiajai miestelio šventei. Čia gaminamos šventinės dekoracijos, tvarkoma bei puošiama aplinka, įrenginėjami gatvių kiemeliai, vyksta gatvių kvartalų pasirodymų repeticijos.
Labai smagu, kad rugpjūčio 21 dieną į Laibgalius susirinko ne tik kaimo gyventojai, bet ir jų draugai, giminės, pažįstami, bendradarbiai. Taip pat sulaukėme daugybės svečių iš gretimų kaimų, bei miestelių, atvyko daug kitų bendruomenių narių, nes šių metų šventė truputį kitokia, ji organizuota kartu su Rokiškio rajono bendruomenių sambūriu „Tik kartu mes sėkmingi“. Laibgaliai atvykusiems svečiams parodė ką turi įdomaus ir kuo gali džiaugtis, bei didžiuotis. Svečiai apsilankė Henrietos ir Vaclovo Kontrimų sodyboje, kur įsikūręs Tautodailės ir liaudies  buities muziejus. Rimantas Bartasiūnas pademonstravo šunų dresūrą, Gražina ir Gintautas Šakaliai atskleidė mėsos perdirbimo subtilybes, Alfredas ir Birutė Dzikavičiai aprodė savo sodybą, kuri Laibgaliuose išrinkta pačia gražiausia. Daugelis svečių apsilankė Laibgalių bibliotekoje įsikūrusiame Gandrų muziejuje.
Prasidėjus pagrindinei programai renginio vedėjai Tadas Barauskas ir Raimonda Vilimienė pristatė renginio svečius: Jūžintų seniūną Vytautą Stakį, Rokiškio rajono merą Ramūną Godeliauską, bei seimo narį Joną Jarutį. Jie pasveikino visus susirikusius, bei paskelbė apdovanojimus. Simbolinės dovanos buvo įteiktos naujakuriams, šeimoms susilaukusioms mažylių, bei visiems bendruomenės jubiliatams. Paminėti ir pagerbti visi geros valios žmonės, bei įmonės, kurie savo darbais ar finansais prisidėjo organizuojant ir rengiant šių metų šventę.
Šventės metu skambėjo Rokiškio Rudolfo Lymano  jaunųjų muzikos solisčių atliekamos dainos, žiūrovus linksmino, net iš Šakių rajono atvykusi, Zyplių kaimo kapela, pasirodė Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio moterų vokalinis ansamblis „Luknė“, šokti kvietė vaikinų grupė iš Kauno „Belkanto“. Žinoma, visų labiausiai laukiama šventės dalis buvo Laibgalių gatvių kvartalų pasirodymai, kuriuos svečiai pasitiko gausiais aplodismentais ir padrąsinimo šūksniais. Žiūrovai liko sužavėti laibgališkių išradingumu, kūrybiškumu, šventinių kostiumų įvairove, bei grožiu. Namine gira visus vaišino Kriaunų krašto aludariai, o Saladžiaus šaulių rinktinė vaišino kareiviška koše, medžiotojų būrio nariai visus kvietė paragauti karštos sriubos. Mažieji šventės svečiai taip pat buvo užimti, jų laukė edukacinė programa, bei linksmieji batutai. Visi norintys galėjo išmėginti muzikinius sugebėjimus, nes Laibgaliai pasipuošė tikrais ir labai įspūdingais lauko muzikos instrumentais.
Laibgalių biblioteka taip pat prisidėjo rengiant „Rudenines gandrines“, rinko gyventojų atnešamas finansines lėšas šventei, sutiko, užėmė bei išlydėjo šventėje pairodžiusius muzikos kolektyvus, Kriaunų aludarius, bei kitus šventės svečius. Tačiau už įvykusią šventę, gerą nuotaiką, malonų bendravimą dėkojame Laibgalių bendruomenės pirmininkei Vandai Cicikai.