Kavoliškio bibliotekoje popietė „Knyga – visada greta“

Atgal

Kavoliškio bibliotekoje popietė „Knyga – visada greta“

Kavoliškio kaimo biblioteka


Literatūra – tai istorija, legenda, pasaka, daina, knyga ir visą tai sukūrė žmogus. Knygos nuo senų laikų buvo rašomos ir skaitomos, kažkada ji buvo vienintelis žinių šaltinis, vienintelė pramoga. Knyga – žmogaus dvasinis vertybių lobynas. Ji prieinama visiems: ir mažiems, ir dideliems. Jos lobynas žmogui padeda augti, įgauti naujų žinių, tobulėti. Skaitydami knygas mes galime susipažinti su pasauliu, prisiminti praeitį ar išgyventi meilės istoriją.
Kiekvienas žmogus inicijuoja savo gyvenimą pagal savitus prioritetus, kurios susikuria pats. Dažnai šeimoje puoselėjamos vertybės sklinda iš kartos į kartą, kurios vienaip ar kitaip yra atėjusios iš knygų. Taigi ar knyga yra svarbi šiuolaikiniame gyvenime? Apie tai ir diskutavome rugsėjo 2 dieną Kavoliškio bibliotekoje, popietėje „Knyga - visada greta“.
Vieni sakė, kad nuo pat vaikystės jų gyvenimą supo knygos: tėvai skaitydavo pasakas, paauglystėje iš jų semdavosi žinių, o senatvėje skaito savo malonumui. Kiti sakė, kad knygos sudėtingėja, atsiranda painūs romanai, kuriuose atskleidžiamos skirtingų epochų menininkų propoguotų vertybių sistemos (pavyzdžiui viduramžių literatūra menkino žmogų, o štai renesansas jį aukštino). Dar kiti sakė, kad skaitydamas tikru gyvenimu paremta knyga gali lieti nuoširdžiausius jausmus: liūdime dėl kitų išgyvenimų, juokiamės dėl linksmų nutikimų, verkiame, nes suprantame, kad mums dar kažko trūksta, knygose ieškome atsakymų, kad būtume laimingi. Bet kokio turinio knyga moko gyventi. Stebėdamas kitų išgyventas dienas gali pat mokytis gyventi geriau.
Taigi po ilgų diskusijų pripažinome, kad knyga buvo ir bus žinių šaltinis, joje yra visi atsakymai į kilusius klausimus, mūsų protėvių istorija. Knyga visada buvo ir išliks šalia. Popietėje taipogi aptarėme perskaitytas ir naujas knygas, pasidalinome įspūdžiais ir apžvelgėme bibliotekoje veikiančią spaudinių parodą „Knyga yra visų mūsų akys“.
Aleksandras Tvardovskis rašė, kad „bendravimas su knyga – tobuliausia ir nepakeičiama intelektualinio žmogaus lavėjimo forma“. Skaitymas atveria duris ir daro gyvenimą lengvesnį, taigi, galiausiai net nesvarbu, ką jūs skaitote. Dar daugiau, skaitymas jus verčia jaustis geriau!
Skaitykite, nes man skaitymas yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų. O knyga – viena didžiausių gyvenimo brangenybių.
Kavoliškio filialo vyresn. bibliotekininkė Jūratė Bulavienė