Susitikimas su kraštiečiu Pranu Žagariu

Atgal

Susitikimas su kraštiečiu Pranu Žagariu

Suvainiškio kaimo biblioteka


Suvainiškio biblioteką vasarą aplankė Pranas Žagarys (g. 1931m.), hidrotechnikos inžinierius, technikos mokslų daktaras, docentas. Svečias bibliotekai padovanojo knygų. Žymus kraštietis Rokiškiui, o ypač gimtajam Pandėlio kraštui, labai brangus dėl istorinės bei kūrybinės veiklos.
P. Žagarys surinko ir išsamiai aprašė jau išnykusio gimtojo Jonavos kaimo gyvenimą. Jo memuarai ir kaimo istorijos kelis dešimtmečius „guldyti“ į rankraštį „Jonavos kaimas. Tarp istorijos ir memuarų“(2015), išleista knygutė „Penktasis smūgis“(2018), jau paruošta trečia knyga. P. Žagarys savo biografijos istoriją papildo ypatinga meile įvairiai literatūrai ir skirtingų žanrų knygoms. Turbūt todėl kūriniai stebina įdomiu stilistikos perteikimu, išskirtiniais pastebėjimais ir nuoširdžiu prisilietimu prie skaitytojo pasąmonės.
Kūryboje juntamas lengvumas, profesionalumas, apgalvotos detalės. Ne visiems autoriams tai pavyksta! Susipažinkite su knygomis, kurios padės atitrūkti nuo realybės ir minčių bei pajusti tikrą skaitymo malonumą.
P. Žagarys bibliotekoje domėjosi brolio Romo (g. 1921m.) gyvenusio JAV dovanotomis knygomis bibliotekai. Pranas išsirinko kelėta knygų paskaityti  ir papildė  bibliotekos skaitytojų sąrašą. Tuo tarpu dukra Sonata domėjosi bibliotekoje sukaupta medžiaga apie tėvą, domėjosi parengta paroda 90-čio proga.
Suvainiškio filialo vyresn. bibliotekininkė Regina Šimėnienė