Panemuniečių tradicinis susibūrimas – Žolinė. Čiobrelių kiemas.

Atgal

Panemuniečių tradicinis susibūrimas – Žolinė. Čiobrelių kiemas.

Panemunio kaimo biblioteka


Kai išgirsti vakarais žiogų smuiko koncertą, suvoki – vasara ruošiasi atsisveikinti, dovanodama paskutinę savo šventę – Žolinę. Kaip ir kasmet per Žolinę panemuniečiai ir svečiai rinkosi į tradicinį kraštiečių susibūrimą. Panemunio biblioteka pakvietė į „Čiobrelių kiemą“, kuriame skambėjo eilės, garavo čiobrelių arbata ir kvepėjo obuolių pyragas. Svajingą nuotaiką kūrė jauna atlikėja, bardė Raminta Rimiškytė, saksofonininkė Dominyka ir muzikantas Sigitas Malinauskas. Kraštiečiai gėrėjosi dailininkės Aušros Viduolienės darbų paroda. Panemunio bendruomenės šeimininkės tradiciškai vaišino žuviene ir kitais gardumynais.
Jau ketvirtą kartą kvietėme tradicinį tampantį renginį „Čiobrelių kiemas“, kurio ištakos – šviesios atminties kraštiečio Vytauto Šavelio atminimas. Šiemet minime jo 25 mirimo metines. Taip pat minime Panemunio kanauninko Augustino Liepinio 125 metų sukaktį. Panemunio Švč. Trejybės bažnyčioje parengta stendinė paroda apie šią iškilią, panemuniečių mylėtą asmenybę. Šalia bažnyčios įėjimo durų išpuoštas ant sienos esantis foto bareljefas. Pagarsintos ir kitos Panemunio kraštui svarbios sukaktys.
Renginio vedėjos Vitalija Pivoriūnienė ir Elena Baronienė renginio metu pristatė bendruomenės vykdomą projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“. Priminė apie vykdytas veiklas ir rezultatus, papasakojo koks naudingas šis projektas ir pasidžiaugė, kad panemuniečiai noriai įsijungė į naujas dar nepatirtas veiklas. Renginio dalyvius pakvietėme į žaidimą „Pažįstu ženklą – žinau kelią“. Bendruomenės namų kiemelyje buvo paslėpti kelio ženklai, kuriuos reikėjo atrasti, atskubėti pas bibliotekininkę Eleną, pasakyti teisingą jų reikšmę ir gauti dovanėlę. Su šia užduotimi visi puikiai susitvarkė ir gavo daug saldžių prizų.
Panemunio bendruomenė paruošė ir išleido informacinį leidinį – lankstinuką „Panemunis. Lankytinos vietos“. Jis buvo pristatytas šventės metu. Lankstinukui medžiagą surinko bibliotekininkė Elena Baronienė. Norintys turėti lankstinuką, jį ras bibliotekoje. Renginio pabaigoje dalyviai leidosi į ekskursiją „Pažinkime Panemunį iš naujo“, kurią vedė Irena Veikšrienė. Prieš iškeliaujant – visiems pristatomas kelionės pėsčiomis instruktažas, kadangi kelionė vykdoma ir važiuojamąją kelio dalimi, kur nėra pėsčiųjų tako. Primename kelių eismo taisykles, keliautojai puikiai atsako į pateiktus klausimus, kaip reikia elgtis pėstiesiems kelyje ir su puikia nuotaika pradeda žygį.
Vyresn. bibliotekininkė Elena Baronienė