Šventė Porciunkulės atlaidai

Atgal

Šventė Porciunkulės atlaidai

Lukštų kaimo biblioteka


Rugpjūčio 1 d. Lukštuose vyko šventė Porciunkulės atlaidai. Po Šv. mišių Lukštų bažnyčioje Lukštų bendruomenės aikštėje surengėme šventę.
Tikslas puoselėti papročius, telkti gyventojus ir kraštiečius bendruomeniškumui.
Pasibaigus Šv. Mišioms į aikštę sugūžėjo pulkas žmonių. Šventę pradėjau Elenos Mezginaitės eilėraščiu „Su žmonėn...“, pasveikinus visus susirinkusius į šventę ir pakviečiau žiūrėti Bajorų kult. centro literatūrinę kompoziciją pagal Antano Vienožindžio kūrybą „Linksminkimos“. Šis pastatymas puikiai surežisuotas ir atliktas, žmonėms patiko. Už spektakliui Bajorų kultūros centrui įteikiau padėką, levandos sodinuką, o Lukštų kaimo bendruomenės „Versmė“ pirmininkas padovanojo pora korių su medumi. Taip pat padėkas už šventės rėmimą įteikiau UAB „Bajorų žuvis vadovui Juozui Simučiui, kuris šventės dalyvius vaišino žuvimi, kraštiečiui Vidmantui Maželiui ir Rokiškio „Darbo partijos“ skyriaus viršininkui Vidmantui Karpavičiui už šventės rėmimą pinigais, Lukštiečiams Virginijai Skvarnavičienei, Valdui Teseckui, Algiui Trumpai už paramą darbu. Pakviečiau koncertuoti Juodupės kaimo kapelą „Jadupėla“ ir kartu sustatėme vaišių stalus, padarėme koncertui pertrauką ir su daina pakvietėme visus prie vaišių  stalo. Po pertraukėlės koncertas tęsėsi, žmonės vaišinosi, šoko. Pasibaigus koncertui Juodupės kaimo kapelai „Jadupela“ įteikiau padėką, Levandos sodinuką, o Lukštų kaimo bendruomenės „Versmė“ pirmininkas padovanojo pora korių su medumi. Skaičiau savo sukurtą eilėraštį.

Čia mano gyvenimas,
Čia mano namai,
Čia virš galvos mano dangus,
Čia ir akmuo man brangus,
Čia mano namai.
Čia aš suleidau į žemę šaknis,
Čia ir šeima ir vaikai,
Kiekvienas žingsnis brangus -
Čia mano namai!

Aš kūriau scenarijus, suradau rėmėją Juozą Simutį, kuris rėmė žuvimi, „Levandų Vanagynės“ Kotryną Laucytę, kuri rėmė levandų sodinukais ir scenos papuošimu, Bajorų kultūros centru dėl meninės programos, vadovavau šventės parengimui ir pravedimui.
Prie renginio prisidėjo Lukštų seniūnaitis Rimantas Pečiūra, jis vadovavo aplinkos tvarkymui, susitarė dėl koncerto su Juodupės kaimo kapela „Jadupėla“, surado rėmėjus Vidmantą Maželį ir Vidmantą Karpavičių, padėjo organizuoti šventę. Lukštų kaimo bendruomenės „Versmė“ pirmininkas Jonas Smalskys leido naudotis bendruomenės muzikine aparatūra, baldais, rėmė medaus koriais. Renginyje dalyvavo virš 80 žmonių.

Šventę Porciunkulės atlaidai rengė ir pravedė Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Lukštų filialo vyr. bibliotekininkė Sigutė Šimanauskienė