Poezijos pavasario šventė „Provincijos tango Laibgalių kaime“

Atgal

Poezijos pavasario šventė „Provincijos tango Laibgalių kaime“

Laibgalių kaimo biblioteka


Liepos 9 dieną Laibgalių kaime nuskambėjo Poezijos pavasario šventė „Provincijos tango Laibgalių kaime“. Šiais metais šventėje dalyvavo poetai: Nijolė Daujotytė, Jolanta Sereikaitė, Benediktas Januševičius, Juozas Žitkauskas ir aktorius, bardas Giedrius Arbačiauskas.
Labai malonu, kad pirmiausia gerbiami svečiai aplankė Laibgalių biblioteką. Čia jie ne tik atsikvėpė po ilgos kelionės, bet kartu apsilankė bibliotekoje  įsikūrusiame gandrų muziejuje, apžiūrėjo jo eksponatus, bei Laibgalių šventės „Rudeninės gandrinės“ nuotraukas. Svečiai liko sužavėti bibliotekoje eksponuojama nuostabia vėduoklių paroda, senovinių molinių ąsočių kolekcija. Šio apsilankymo pasekoje poetas Benediktas Januševičius visiems šventės svečiams skyrė eilėraštį apie gandrus.
Pirmą valandą visi rinkomės bibliotekos kieme. Į renginį atvyko Rokiškio rajono kultūros skyriaus vadovė Irena Matelienė, bei visiems gerai žinomas aktorius, humoristas Kęstutis Matelis. Prie stogastulpio poetei Elenai Mezginaitei Rokiškio sav. J. Keliuočio viešosios bibliotekos pavaduotoja Daiva Vilkickienė tarė keletą žodžių ir uždegė žvakutę poetės atminimui.Giedrius Arbačiauskas skyrė nuostabią dainą, kuri šioje vietoje nuskambėjo kažkaip kitaip, labai ypatingai ir palietė visų mūsų širdis.
Netrukus visi susitikome nuostabioje Birutės ir Alfredo Dzikavičių sodyboje. Čia laukė ypatingi svečiai, nes pasiklausyti poezijos į Laibgalius atvyko aktorius, režisierius Algirdas Latėnas su žmona Elvyra Piškinaite. Visų svečių laukė susirinkę žiūrovai, bei Laibgalių bendruomenės kolektyvas, kuris, kartu su Jonu Kepeniu, visiems susirinkusiems padovanojo literatūrinę, muzikinę kompoziciją pagal Elenos Mezginaitės kūrybą.
Žiūrovus sužavėjo poetų kūrybiškumas, kūrybos stilių įvairovė, bardo atliekamos dainos ir nuoširdus bendravimas su publika. Svečiai atminimo dovanas (knygas  „Poezijos pavasaris 2021“) įteikė sodybos šeimininkams ir Laibgalių bibliotekai. Labai įdomu, kad išgirdome ne tik poetus, bet ir eilėraštį  apie mūsų kraštą ir jo ateitį, kurį padeklamavo sodybos šeimininkė Birutė. Šį eilėraštį prieš daugybę metų sukūrė jos tėtis, po kurio sodintu ąžuolu šiandien savo eiles pristatė žinomi poetai. Vėliau, po padėkos žodžių ir įteiktų simbolinių dovanų, svečiai pakviesti prie vaišių stalo. Užkandę ir atsigaivinę buvo palydėti į šalia esančią Vaclovo ir Henrietos Kontrauskų sodybą, kurioje įkurtas Tautodailės ir liaudies buities muziejus. Visus nustebino  keli gyvenamieji namai, didžiuliai pastatai virtę kolekcijų seklyčiomis, 4 tvenkiniai ir antrą šimtą skaičiuojanti dūminė pirtelė. Sodyboje didžiausia girnapusių, įvairių vežimų ir senovinių buities rakandų kolekcija. Tačiau svarbiausia, kad būtent šioje sodyboje prieš daugybę metų buvo įkurta pirmoji Laibgalių biblioteka, joje bibliotekininke dirbo Elena Mezginaitė. Ir būtent po šiais medžiais buvo sukurtas ne vienas jos eilėraštis, o ant sodybos laiptų, kur kadaise sėdėjo pati poetė, šiandien prisėdo Pavasario poezijos svečiai.
Netrukus teko atsisveikinti, nes poetų laukė renginys Rokiškyje. Tačiau užliūliuoti nuostabių dainų ir eilėraščių mes dar prisėdome po tuo pačiu ąžuolu ir dar kurį laiką klausėme Laibgalių gyventojos Dainoros Mineikienės  kūrybos.
Šventė buvo nuostabi. Turbūt dabar visi nekantriai lauksime kitų metų ir kito Poezijos pavasario.