„Mindaugo Lietuva“

Atgal

„Mindaugo Lietuva“

Lukštų kaimo biblioteka


Liepos 6 d. Lukštų bendruomenės aikštėje surengėme šventę „Mindaugo Lietuva“.
Renginys skirtas pažymėti Lietuvos valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną. Tikslas parodyti Lietuvos didybę, siekiant ugdyti pagarbą Lietuvai, pilietiškumą, tautiškumą.
Aš rašiau skelbimus, scenarijų, iš interneto siunčiau dainoms ir himnui muziką, parengiau renginiui reikalingus atributus karaliaus ir karalienės apsiaustus, karūnas, sostą, pravedžiau renginį. Su Raminta, Simona ir Kajumi Lietuvos vėliava, vėliavos spalvų balionais puošėme sceną. Visi šventės dalyviai pasipuošė trispalvėmis juostelėmis, vaikai – balionais. Kreidelėmis ant asfalto vaikai nupiešė Lietuvos trispalvę vėliavą.
Prieš 21 val. užkūriau laužą. Nors lijo lietus, laužas liepsnojo visu grožiu, danguje švietė vaivorykštė.
21 val. mes kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedojome „Tautišką giesmę“.

Renginio įžangą pradėjau savo kurtomis eilėmis:
Mes esam ainiai karalių giminės
Ir mūsų venomis tebeteka karalių kraujas.
Vaikai mes karalystės Lietuvos
Ir tai kartojasi
Ir vėl kartosis nuolatos –
Gyvename širdy mes Lietuvos.
 
Medžiagą apie Lietuvos istoriją, Lietuvos kunigaikščio karūnavimą, Karalystės svarbą skaitė Simona Teseckaitė. Tarp istorijos skaitymų eiles, skirtas Lietuvai, skaitė Raminta Kviliūnaitė. Suminėjus pagrindinius faktus, pakviečiau atsakinėti į mano užduodamus klausimus iš Mindaugo karūnavimo istorijos. Pirmas atsakęs berniukas buvo 9 metų Nojus. Jį kaip ir dar 3 atsakiusius pasikvietėme į priekį. Tada paskelbiau, kad Lietuva rengia karaliaus karūnavimą. Kajui uždėjome karūną, apgobėme apsiaustu ir pasodinome į sostą. Šalia su apsiaustu ir karūna pastatėme karalienę, šonuose atsistojo asmens sargybiniai. Paskelbiau apie karaliavimo pradžią, karaliaus teises. Prieš pasisakant karaliui, trimitininkas Kajus sutrimituoja, reikalaudamas tylos, karalius skelbia savo įsakus. Buvo smagu. Žaidimas tęsėsi, karūną paveldėjo kiti karaliai, karalienės. Taip visi renginio dalyviai buvo karūnuoti Lietuvos valdovais. Nepaklusę karaliaus įsakymui, buvo paimti į rekrūtus ir turėjo tarnauti karaliui.
Po renginio dalyviai nesiskirstė iki sutemos. Tyliai grojant muzikai visi gražiai bendravo prie vaišių stalo, rengė fotosesijas. Renginyje dalyvavo 15 žmonių.
Prie renginio prisidėjo Lukštų seniūnaitis Rimantas Pečiūra, jis parengė laužą. Lukštų kaimo bendruomenės „Versmė“ pirmininkas Jonas Smalskys leido naudotis bendruomenės patalpomis ir muzikine aparatūra, baldais. Filmavo, fotografavo, trimitą pūtė Kajus Pleita.
Šventę „Mindaugo Lietuva“ rengė ir vedė Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Lukštų filialo vyr. bibliotekininkė  Sigutė Šimanauskienė.