Edukacinė programa „Tu gali prakalbinti lėlę“ šeimoms

Atgal

Edukacinė programa „Tu gali prakalbinti lėlę“ šeimoms

  2021-06-23

Bibliotekos projekto LLI-422 HOME vasaros renginiai šeimoms prasidėjo edukacine programa „Tu gali prakalbinti lėlę“. Pagaliau, po ilgo karantino, dalyviai ir organizatoriai galėjo susitikti ir bendrauti gyvai. Šį kartą visi vykome į Bajorų kaimo kultūros centrą, kur lėlių teatro „ČIZ“ aktorės Nijolė Čirūnienė, Dalia Ziemelienė vedė teatrinius žaidimus su lėlėmis, pristatė teatro „ČIZ“ istoriją, rodė pasakų personažus, kartu su šeimomis vaidino pasakų ištraukas. Kūrybiškos šeimos su dideliu susidomėjimu ir kantrybe iš plastikinių buteliukų mokėsi pasigaminti teatrinę lėlę – peliuką. Mieli peliukai ypač patiko vaikams. Buvo sukurtas net choras, kuris peliukų gimimo dienos proga sudainavo šventinę gimtadienio dainelę.
Labiausiai mergaičių ir mamų dėmesį patraukė Lėlių ekspozicija, kurioje puikuojasi apie 1500 vnt. eksponatų iš viso pasaulio. Muziejaus įkūrėja Dalia Ziemelienė supažindino su įvairių tipų lėlėmis ir apie jų atsiradimą muziejuje, papasakojo įdomiausių faktų. Smagiausia dalis buvo lėlių vardynos. Šeimos turėjo neeilinę galimybę iš ekspozicijos išsirinkti patinkančią lėlę, tapti tos lėlės Vardamone arba Vardamonu ir su ja nusifotografuoti.
Viešnagė Bajorų lėlių namuose šeimoms paliko didžiulį įspūdį. Dalyviai skirstėsi pakylėta nuotaika ir ne vienas tėvelis pripažino, kad taip džiugiai prisiminė ir savo vaikystės pasakas, lėles. O vaikai skirstėsi su mintimis, kada vėl galės sugrįžti į pasakų ir lėlių stebuklingą pasaulį.
Šeimoms skirtas renginys organizuotas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Šeimų stiprinimas, bendradarbiaujant bibliotekoms, kaip indėlis į socialinį ir ekonominį augimą Ludzos savivaldybėje, Rokiškio rajone ir Jēkabpilio mieste“, LLI-422 (HOME).
 
Informacija apie programą: www.latlit.euwww.europa.eu
 
Vyresn. bibliotekininkė edukacijai Nadiežda Ivanova