Populiariausių naujų knygų pristatymas „Pažinkite ir mėgaukitės“

Atgal

Populiariausių naujų knygų pristatymas „Pažinkite ir mėgaukitės“

Antanašės kaimo biblioteka


Gegužės 31 d. Antanašės filiale vyko populiariausių naujų knygų pristatymas bendruomenei „Pažinkite ir mėgaukitės“.
Kadangi Lietuvoje dar galioja karantino sąlygos, tai stengėmės laikytis galiojančių reikalavimų. Susitikimo pradžioje bibliotekininkė Ritė sveikino pirmą kartą šiais metais susirinkusius į renginį, pristatė naujai gautas knygas. pasidžiaugė, kad pastaruoju metu išleidžiama nemažai knygų istorijos, geografijos, kultūros paveldo klausimais. Šios knygos skirtos ne tik etnografams, bet ir visiems, besidomintiems lietuvių etnine kultūra, papročių kilme ir prasme.
Didelio susidomėjimo sulaukė Eddy de Wind „Galutinė stotis - Aušvicas“, S. Aleksijevič „Paskutinieji liudytojai“, Z. Kuchowicz „Barbora Radvilaitė“ ir kt. Smagu, kad tarp naujų knygų Renatos Lazdin gausiai iliustruota knyga „Vienas vaikas – 7 intelektai“. „Savo gyvenimo misija laikau galimybę įkvėpti tėvus ir kitus mažųjų mokytojus suvokti vaiko supergalias. Tikiu, kad knyga praturtins gyvenimą tūkstančiams šeimų“, - rašo autorė. Tai jau ne pirma išleista Renatos knyga, kita I. Jakubavičienės knyga „Portretas: Juozas ir Jadvyga Tūbeliai“. Knygos autorė Ingrida Jakubavičienė – lietuvių istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, šiuo metu dirbanti Istorinėje Lietuvos prezidentūroje Kaune. Moteris jau daugiau kaip aštuonerius metus tyrinėja tarpukario Lietuvos politinį, visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą ir pasakoja apie svarbiausias to laikmečio asmenybes. Jai priklauso knygos „Seserys: Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“ ir „Duetas: Antanas ir Sofija Smetonos“. Naujoji knyga tęsia pirmosiose pradėtą pažintį su dviem svarbiausiomis Pirmosios Respublikos šeimomis.
Kai kas šią knygą jau buvo perskaitę, tad pasidalijo savo įspūdžiais, rekomendavo perskaityti ir kitiems. Renginio dalyviai išsirinko juos sudominusias knygas skaitymui į namus, o likusios knygos bus eksponuojamos parodoje ir lauks naujų skaitytojų.
 
Antanašės filialo vyresn. bibliotekininkė Ritė Gernienė