XXV lėlių teatrų festivalis „Kai atgyja lėlės"

Atgal

XXV lėlių teatrų festivalis „Kai atgyja lėlės"

  2021-06-10

bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojos Aušra Žukauskienė, Nadiežda Ivanova, Sigita Tvirkutienė, Vida Ruželienė kvietė vaikus į pasakų, knygų ir lėlių teatro magišką pasaulį — lėlių teatrų festivalį „Kai atgyja lėlės“. Jo pradžią nuotaikingai paskelbė smagios renginio vedėjos Marcelė ir Silvija - bibliotekininkės Valda Bugailiškienė ir Nadiežda Ivanova. Buvo prisimintos gražiausios 25 – erių metų festivalio istorijos akimirkos. Kasmet nekantriai laukiamas festivalis mažiesiems žiūrovams dovanojo džiaugsmą, gerą nuotaiką, malonius įspūdžius. Įvairiausi spektakliai ugdė vaikų vaizduotę, jausmus, kūrybiškumą, suteikė begalę teigiamų emocijų, mokė gėrio, atjautos.
Jubiliejinio festivalio proga šventinius sveikinimus dovanojo Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė, bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė, Bajorų kultūros centro darbuotojos Dalia Ziemelienė ir Nijolė Čirūnienė. Šilti ir nuoširdūs sveikinimai bei palinkėjimai skambėjo pasitelkus teatrines lėles. Šiemet žiūrovai pamatė tris spektaklius: Bajorų kultūros namų lėlių teatro „ČIZ“ spektaklį-improvizaciją „Trys pasakų mazgeliai“, režisierė Nijolė Čirūnienė, Klaipėdos lėlių teatro kūrybinės grupės sukurtą spektaklį „Namai“ ir Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos lėlių teatro „Padaužiukai“ inscenizaciją „Lapė bibliotekoje“, režisierė Nadiežda Ivanova.
Šventinę dieną vainikavo seminaras „Lėlių teatro priemonės edukacinėje veikloje“, skirtas bibliotekininkams bei kitiems kultūros ir švietimo įstaigų darbuotojams. Jo metu Klaipėdos lėlių teatro edukatorės Aušra Bakanaitė ir Monika Mikalauskaitė-Baužienė supažindino dalyvius su lėlių teatro istorija. Sumaniai panaudodamos teatrinius ir žaidybinius elementus, jos apibrėžė lėlių teatro kūrybinius principus bei atskleidė teatrinės lėlės gyvybės paslaptis. Išradingai buvo pristatytos plačios A4 formato lapo galimybės. Pasitelkus kūrybingumą, išlaisvinus vaizduotę, paprastas popieriaus lapas gali tapti įtaigiu lėlių teatro personažu, skleidžiančiu nepaprastą, visus užburiančią magiją. Seminaro metu kiekvienas dalyvis turėjo progą savo rankomis pasigaminti lėlę bei pasisemti daugybę idėjų. Jos bus taikomos edukacinėje veikloje.
XXV lėlių teatrų festivalis „Kai atgyja lėlės“ dar kartą patvirtino, kad jauniesiems žiūrovams jis yra reikalingas. Rodomi spektakliai nepaliko abejingų jaunųjų teatro mylėtojų ir suteikė jiems daug nepamirštamų akimirkų. Į Rokiškio kultūros centrą praskleisti teatro uždangos atkeliavo vaikai iš Rokiškio, Jūžintų, Panemunėlio mokyklų ir darželių. Kai kurie festivalyje dalyvavo jau ne pirmą kartą, o buvo ir tokių vaikų, kuriems lėlių teatras buvo naujiena. O jei kartais šiais metais kam nors nepavyko pamatyti nei vieno spektaklio, kviečiame neprarasti vilties ir birželio 22 d. 15 val. atvykti į Panevėžio vežimo teatro teatrinę improvizaciją „Lėlių cirkas“, kuri vyks Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos P. Širvio kiemelyje.
Festivalio organizavimui buvo parengtas projektas, kurį finansavo Rokiškio rajono savivaldybė. Esame dėkingi projekto partneriams Rokiškio kultūros centrui, Rokiškio švietimo centrui, IN and Co ir laikraščiui „Rokiškio sirena“.
 
Vyresn. bibliotekininkė edukacijai Nadiežda Ivanova