Vasara su knyga

Atgal

Vasara su knyga

Kavoliškio kaimo biblioteka


Birželis, bibliotekos išeina į gamtą su vasaros skaitymais po atviru dangumi. Prisijungė prie visų Lietuvos bibliotekų akcijos „Vasara su knyga“, kurios tikslas - organizuoti skaitymus vaikams, skleidžiant bendrą žinią: „skaitymas yra malonumas, skaitymas yra atostogos, skaitymas yra bendravimas“. Birželio 3 dieną Kavoliškio biblioteka sukvietė Rokiškio mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ Kavoliškio skyriaus 4 klasės mokinius ir jų mokytoją Birutę Ramelienę į vasaros skaitymus gamtoje. Moksleiviams buvo pristatyti ir aptarti bibliotekoje gauti nauji vaikams skirti žurnalai: „Lututė“, „Naminukas“, „Justė“, „Laimiukas“, „Bitutė“, ir „Flintas“.
Kiekviename žurnalo numeryje – vis naujos intriguojančios ir vaikams aktualios temos, kurios ne tik sudomina, bet ir leidžia praplėsti akiratį. Linksmi komiksai, daug užduočių, galvosūkių, pokštų, anekdotų, neišgalvotų juokingų istorijų iš moksleivių gyvenimo, interviu su žvaigždėmis ir įdomiais pašnekovais. Taipogi galima pasivaikščioti gamtos pažinimo labirintais, smalsiems ir gamta besidominčiais.
Moksleiviai skaitė ir aptarė Vytauto Račicko apsakymą „Geriausias draugas“. Pagrindiniai knygos herojai – kaimo bei miesto vaikai: guvus išdykėlis Vaciukas, geraširdis Adomukas, jų mokytojai, tėvai, kaimynai. Taipogi buvo sprendžiami galvosūkiai iš Amandos Learmonth knygelės „Mįslės ir galvosūkiai 7–9 metų vaikams“. Tai — gera mankšta smegenims, kad visada išliktumėme aštraus proto. Be to, puikiai jaučiamės patys teisingai išsprendę galvosūkį, nes tikrai priverčia pasukti galvas. Pamankštinome smegenis, įminėme net pačias klastingiausias mįsles! Tai lavina loginį, kūrybinį mąstymą, padeda pažinti pasaulį ir įvairius reiškinius.
Šios klasės moksleiviai labai greitai atsisveikins su šia mokykla ir pakels sparnus į artimiausią mokyklą. Taigi buvo labai smagu susirinkus visiems pasidalinti įgytu žinių bagažu, ir pabūti visiems drauge. Palinkėjome vieni kitiems gražios vasaros, nesibaigiančios draugystės ir nuolatinio skaitymo. Skaitykime, švęskime, kurkime!
Kavoliškio filialo vyresn. bibliotekininkė Jūratė Bulavienė