Vaikų draugijoje gyja siela

Atgal

Vaikų draugijoje gyja siela

Kavoliškio kaimo biblioteka


Vaikai – gražiausios pasaulio gėlės. Ir niekas taip gražiai  nežydi kaip šypsena vaiko lūpose, niekas taip greit nedžiūsta kaip vaiko ašaros, niekas taip nepasotinamas kaip vaiko noras sužinoti, pažinti...   (A. Baltrūnas)
 
Tarptautinė vaikų gynimo diena – švenčiama birželio 1-ąją. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Kavoliškio biblioteka prisijungė prie gražios vaikų šventės ir ta proga surengė vasaros skaitymus su vaikais gamtoje, derindami malonų pasibuvimą ir skaitymą. Juk iš tiesų knygas skaityti lauke yra ypač malonu. Vaikams tai atsipalaidavimas, pramogos, galimybė pabūti gryname ore, o kartu – paskaityti. Tai intelektuali pramoga, žadinanti kiekvieno pažintinius gebėjimus. Apie skaitymą galima kalbėti ir rašyti be galo, be krašto. Skaitymas balsu vaikams  yra kaip vitaminas, kaip vakcina nuo šiuolaikinio pasaulio grėsmių, blogų įpročių. Tai – pigiausias ir veiksmingiausias ugdymo būdas. Ne veltui yra sakoma, kad vaikų draugijoje gyja siela...
Popietėje dalyvavo Rokiškio mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ Kavoliškio skyriaus 2-3 klasės mokiniai ir jų mokytojos Edita Bajorienė ir Inga Repšienė. Buvo skaitoma Č. Navakausko knygelė ,,Kada prasideda vasara“ ir Rūtos Dzin istorija – „O vasara, vasara!“, iš knygos „Peliūnės vasara“. Vaikai labai noriai skaitė, dalyvavo pokalbyje, atsakinėjo į pateiktas užduotis, minė mįsles ir spėliojo kada gi iš tiesų prasideda vasara?
Vasara prasideda, kai sužydi erškėčiai. O rugiuose sumėlynuoja rugiagėlės. Yra ir daugiau vasaros pradžios ženklų, ir kiekvienas gali prisiminti vis kitokių žiedų ar atsitikimų. Taigi gražios šiltos ir nuotaikingos vasaros visiems!
 
Kavoliškio filialo vyresn. bibliotekininkė Jūratė Bulavienė