Viktorina „Atspėk pasaką“

Atgal

Viktorina „Atspėk pasaką“

Jūžintų kaimo biblioteka


Pasaka turi didelę reikšmę vaikų gyvenime. Pasakos pas mus atkeliavo nuo neatmenamų laikų. Žmonės kūrė pasakas, prisiminė ir pasakojo vieni kitiems. Pasakos ėjo aplink pasaulį iš vieno klausytojo į kitą. Kiekvienas pasakotojas pasakos siužetui pridėjo nedidelių pakeitimų ir papildymų. Tada jie pradėjo rinkti ir rašyti pasakas. Taigi pasakos išliko iki šių dienų. Pasakų siužetai yra tokie skirtingi: juokingi ir liūdni, baisūs ir juokingi. Iš pasakų sužinome apie kultūrines tradicijas, apie liaudies gyvenimo būdą, apie žmonių, gyvenusių prieš daugelį metų, veikėjus.
Nuo ankstyvos vaikystės girdime pasakas. Mama skaito juos mums einant miegoti. Klausome pasakų darželyje, susitinkame su jais mokykloje. Pasakos lydi mus visą gyvenimą. Juos myli ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Klausydamiesi ir skaitydami pasaką, mes atsiduriame magiškame pasaulyje, kur įvyksta stebuklai, kur gėris visada triumfuoja virš blogio.
Gegužės 19 dieną Jūžintų bibliotekoje vyko viktorina „Atspėk pasaką”. Viktorinos metu reikėjo iš išsilaksčiusių žodžių sudėlioti pasakų pavadinimus, iš duotos ištraukos atpažinti pasaką, surasti „pabėgusius” žodžius. Kitos užduotys suteikė galimybę vaikams prisiminti seniai skaitytas ir girdėtas pasakas, jų autorius bei herojus. Vaikai  skaitė pasakų ištraukas, spėliojo, iš kokio ji kūrinio. Viktorinos tikslas - prisiminti kuo daugiau pasakų, jų autorių ir herojų ir dar labiau įsitraukti į skaitymą. 
Jūžintų filialo vyresn. bibliotekininkė Audronė Šakalienė