Knygų pasaulis pilnas džiugių paslapčių

Atgal

Knygų pasaulis pilnas džiugių paslapčių

  2021-05-07

Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius organizavo šeimoms literatūrinį vakarą „Knygų pasaulis pilnas džiugių paslapčių“. Nuotolinis renginys kvietė vaikus pamėgti pasakas ir pamažu įprasti patiems skaityti knygas. Knyga šimtmečius gyvavo šalia žmogaus,  sunkiomis ir džiugiomis gyvenimo akimirkomis šildė jo sielą, skatino siekti savo svajonės. Šiame amžiuje jai labai sunku konkuruoti su naujausiomis technologijomis bei įvairiausiomis pramogomis, kurių perpildyta vaikų kasdienybė. Pakviesti juos prie išminties šaltinio knygos ir padėti ją pamilti visam gyvenimui šiandien yra labai didelis iššūkis ir kilnus tikslas ne tik tėvams, bet ir bibliotekininkėms.
 
Prieš renginį šeimų buvo paprašyta elektroniniu paštu atsiųsti savo vaikystės įsimintiniausios knygos viršelį. Labai džiugu, kad sulaukėme ne tik tėvelių, bet ir vaikų mylimiausių ir didžiausią įspūdį palikusių knygų viršelių nuotraukų. Bibliotekininkės suskubo parengti virtualią parodą „Mano vaikystės knyga“. Renginio metu kiekvienas dalyvis nekantravo pristatyti savo pamėgtą knygą ir apie ją papasakoti. Vieniems pati gražiausia knygelė yra ta, kurią skaitė mama ar tėtis, kitiems – pirma padovanota knygelė, dar kiti mėgsta įdomias pasakas su spalvotomis iliustracijomis ir t.t.
 
Po to šeimos dalyvavo literatūrinėje viktorinoje „Knygų pasaulis pilnas džiugių paslapčių“. Idėja surengti šeimų erudicijos viktoriną bibliotekininkėms kilo kasdien bendraujant su vaikais ir tėvais. Sieksime tėvus ugdyti vaikų skaitymo įgūdžius, skatinsime skaityti kartu su vaikais ir įtikinti juos, kad pasisemtos iš knygų lobyno žinios būtinai pravers gyvenime. Buvo sudarytos dvi komandos: tėvelių ir vaikų. Joms buvo pateikta po penkis literatūrinius klausimus. Neįtikėtina, bet viktoriną laimėjo DRAUGYSTĖ! Laimėtojai sulaukė prizo - knygos Lorenz Pauli „Lapė bibliotekoje“ vaizdo įrašo, kuriame Vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojos kūrybiškai, su lėlių teatro „Padaužiukai“ lėlėmis inscenizavo smagią istoriją apie knygų skaitymą.
 
Vakaro metu visi suprato, kad skaitymo procese labiausiai uždegantis yra tėvų, jaukiai vakarojančių  su knyga rankoje ir sekančių savo vaikams paslaptingas pasakas, pavyzdys. Svarbu būti greta. Skaitymas su vaikais ar vaikams – tai būdas sužadinti jų skaitymo poreikį, ugdyti ištikimą knygai  skaitytoją. Meilę knygoms skiepykime kiekvieną dieną, nes knygos teikia galimybę žmogui gyventi kitaip, siekti užsibrėžtų tikslų bei įveikti įvairius gyvenimo iššūkius. Su knyga gyventi yra kelis kart įdomiau ir smagiau, juk knygų pasaulis pilnas džiugių paslapčių!
 
Vyresn. bibliotekininkė eduakcijai Nadiežda Ivanova
 
 
Literatūrinis vakaras organizuotas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Šeimų stiprinimas, bendradarbiaujant bibliotekoms, kaip indėlis į socialinį ir ekonominį augimą Ludzos savivaldybėje, Rokiškio rajone ir Jēkabpilio mieste“, LLI-422 (HOME).
Už šios informacijos turinį atsako Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka.
Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.