Virtuali viktorina „Pasakų takais“

Atgal

Virtuali viktorina „Pasakų takais“

  2021-04-29

Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius smalsiems ir žingeidiems I-IV klasių skaitytojams pasiūlė patikrinti savo žinias, atsakant į virtualios viktorinos „Pasakų šaly“ klausimus. Jie turėjo galimybę prisiminti senas geras pasakas, nuo neatmenamų laikų keliaujančias iš kartos į kartą, be kurių neįsivaizduojama mūsų vaikystė. Paslaptingos, nuotaikingos, juokingos ir net baisios pasakos iš neišsenkamo pasakų lobyno lydėjo daugelį vaikų nuo pat pirmųjų gyvenimo žingsnių.  Mylimiausios pasakos apie gerąjį daktarą Aiskaudą, išradingąjį medinuką Pinokį, smaližių Mikę Pūkuotuką, gudrųjį Batuotą katiną ir begalybė kitų praturtino vaikų vaizduotę, žadino smalsumą ir kūrybingumą. Vaikystėje girdėtos pasakos išmokė sąžiningumo, jautrumo, pagarbos greta esančiam, padėjo suprasti daugelį dalykų. Įsimintos malonios pasakų skaitymo akimirkos vaikystėje suaugus skatina skaityti pasakas savo vaikams. Tokiu būdu graži tradicija keliauja iš kartos į kartą.
Kaip sekėsi aktyviems mažiesiems viktorinos dalyviams atspėti klausimus apie pasakas?  Viktorinoje dalyvavo 44 moksleiviai iš Rokiškio Juozo Tūbelio, Senamiesčio progimnazijų, Juodupės, Pandėlio, Kamajų Antano Strazdo gimnazijų, Panemunėlio mokyklos - daugiafunkcio centro,  mokyklos/darželio „Ąžuoliukas“ Kavoliškio skyriaus. Jų laukė 15 pačių įvairiausių klausimų apie pasaulio pasakas, jų personažus: medinuką  Pinokį, geriausią pasaulyje tortų naikintoją Karlsoną, rūsčiąją Sniego karalienę, lepiąją Karalaitę ant žirnio ir kitus.
Laimėtojais tapo pirmieji penki suskubusieji teisingai atsakyti į visus pateiktus viktorinos klausimus: pirmokai Mantas Baravikovas, Viltautė Urbelionytė iš Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos, trečiokai Paulius Deksnys, Smiltė Dranseikaitė, Elzė Belovaitė iš Rokiškio Senamiesčio progimnazijos. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu jie buvo apdovanoti prizais.
Ateityje mažųjų smalsuolių laukia naujos, įdomios pažintinės literatūrinės viktorinos.
Vyresn. bibliotekininkė Sigita Tvirkutienė