Šeimų renginiai pasitinkant pavasarį!

Atgal

Šeimų renginiai pasitinkant pavasarį!

  2021-04-06

Jau kuris laikas Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkės organizuoja smagius virtualius renginius  šeimoms, kurie pritraukia daug dalyvių ne tik iš Rokiškio miesto, bet ir rajono.
 
Susitikime „Pasitikime pavasarį sveiki“ Rokiškio VSB specialistė, vykdanti vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą Valentina Mickienė tėvams pristatė vaikų sveikatai palankios mitybos rekomendacijas. Siekiant, kad vaikų mityba būtų sveika ir subalansuota, tėvai turi atkreipti dėmesį į  tris svarbiausius sveikos mitybos principus: nuosaikumą, įvairumą, pilnavertiškumą. Kurie visi kartu sudaro bendrą sistemą ir yra labai svarbūs sveikai mūsų vaikų mitybai. Nustatyta, kad vaiko harmoningą augimą, fizinį ir protinį brendimą lemia racionali mityba ir sveikos mitybos įpročių susiformavimas.  Tėveliai sužinojo apie fizinio aktyvumo, saulės, oro, vandens poveikį sveikatai, neginčytiną naudą vaiko organizmui ir kodėl sveikai valgantys, sportuojantys vaikai vis tik serga. Susitikimo pabaigoje lektorė pateikė sveiko deserto „Avokadų-bananų ledai“ ir „Kokosų jogurto košė“ receptus.
 
Kitas projekto renginys „Velykų pažinimo džiaugsmas“ buvo skirtas šeimoms, kurios nori pasiruošti ne mažiau linksmą ir dvasingą šventę namuose. Juk jau antrus metus ši šventė kiek kitokia. Labai jaučiame šeimų palaikymą ir susidomėjimą šio projekto veiklomis. Todėl džiugu, kad į edukacinio užsiėmimo „Velykų pažinimo džiaugsmas“ organizavimą įsitraukė kelios šeimos.
 
Virtualaus renginio metu mama Rita papasakojo, kaip šeimos laukia ir džiaugiasi viena gražiausių pavasario švenčių. Šv. Velykos – tai metas, kada bunda gamta, grįžta paukščiai, visus džiugina ryškiaspalvės verbos, sprogstančios medžių šakelės, o šeimas sutelkia smagus velykinių kiaušinių marginimo ritualas. Prasmingos senosios tradicijos, papročiai, kurių nemažai yra išlikę ir šiais laikais, šiai visų laukiamai, šviesiai pavasario šventei suteikia ypatingos nuotaikos.
 
Velykų laukimą paskalsino eilėraščiai, kuriuos skaitė ar deklamavo Adomas, Goda, Elijus mama Agnė su dukra Elze, mamos Aušra ir Sigita.
 
O kaip turėtume laukti didžiausios pavasario šventės, kurios pagrindinis akcentas –  kiaušinis – amžino gyvybės rato, gyvybės atsiradimo, derlingumo simbolis. Kodėl Velykoms marginami kiaušiniai, ką reiškia viena ar kita kiaušinio spalva ir ant jo išraižyti ar nupiešti ženklai. Visa tai vaikai sužinojo iš video siužeto „Velykų pažinimo džiaugsmas“, kurį sukūrė mama Nadiežda su sūnumi Romanu. Filme papasakota apie kiaušinio marginimo būdus bei dažus, kuriais buvo dažomi margučiai ir parodytas vienas iš marginimo vašku būdas. Siužete pristatyta močiutės Nijolės kiaušinių dėkliukų kolekcija, kurioje jau daugiau kaip 1000 dėkliukų iš įvairių šalių ir žemynų. Visi yra įdomūs, gražūs ir turintys savo istoriją. 
 
Be to per Velykas svarbu nepamiršti ir linksmybių. Mergaitėms Elzei, Eladai, Dorotėjai, Dominikai
ir Austėjai labai rūpėjo pasidžiaugti pavasariu, atkeliaujančiomis Velykomis ir velykinėmis pramogomis: kiaušinių ridenimu, margučių bukynėmis bei margučių ieškojimo žaidimu.
 
Užsiėmimo kūrybinėje dalyje močiutė Vida papasakojo ir pamokė kaip nudažyti „marmurinius“ margučius su svogūnų lukštais. O mama Inga su dukryte Elze parodė kaip pasigaminti velykinį kiškutį iš gamtinių ir namuose turimų priemonių bei pasipuošti namus.
 
Mes kartais nesusimąstom, kad, kas mūsų senoliams buvo įprasta ir aišku, mums gali būti sudėtinga ir nesuprantama, o daugelis dalykų visam laikui likti užmaršty. Renginys pasibaigė, tačiau norisi tikėti, kad tai, ko vaikai išmoko renginio metu, jų širdelėse išliks ilgam. Mes tikimės, kad nueinantys užmarštin senieji mūsų tautos papročiai išliks, o gal atgims iš naujo dar ryškesnėmis spalvomis.
 
Straipsnį parengė Nadiežda Ivanova,
Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė edukacijai
 
Virtualūs renginiai šeimoms organizuojami įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Šeimų stiprinimas, bendradarbiaujant bibliotekoms, kaip indėlis į socialinį ir ekonominį augimą Ludzos savivaldybėje, Rokiškio rajone ir Jēkabpilio mieste“, LLI-422 (HOME).
 
Šeimas kviečiame sekti mūsų naujienas ir aktyviai dalyvauti veiklose!
 
Informacija apie programąwww.latlit.euwww.europa.eu;