Vytautas didysis

Atgal

Vytautas didysis

Adolfas Šapoka, Antanas Kučinskas-Kučas, Marija Krasauskaitė, Paulius Šležas, Romas Batūra, Simas Sužiedėlis, Valentinas Dėdinas, Zenonas Ivinskis

Leidykla: Obuolys, 2020Istorinių faktų žinoma daug, tačiau Vytauto asmenybė išlieka mįsle. Jo gyvenimas ir mirtis apipinti legendomis, o istorikai jo valdymo būdus vertina prieštaringai. Knyga „Vytautas Didysis“ leidžiama 590-ųjų kunigaikščio mirties metinių progą. Pusės tūkstančio puslapių tyrimas bando atskleisti koks iš tiesų buvo tas vyras, kuris neleidžia pamiršti Lietuvos galybės bei įkvėpė daugybę legendų, poetų bei menininkų. Vytauto Didžiojo vardu pavadintas universitetas Kaune. Jam pastatyta daugybė paminklų. Tarpukario metais Lietuvoje netgi buvo švenčiama neįvykusio Vytauto karūnavimo diena.
Apie valdovo idealu laikomą Vytautą parašyta ne viena knyga, tačiau dar joks veikalas nebuvo toks išsamus, kaip autorių Adolfo Šapokos, Antano Kučinsko-Kučo, Marijos Krasauskaitės, Pauliaus Šležo, Romo Batūros, Simo Sužiedėlio, Valentino Dėdino bei Zenono Ivinskio parengtas tyrimas „Vytautas Didysis“. Ši knyga skirta biografijų mėgėjams, studentams ir visiems, kuriems rūpi Lietuvos istorija.
Ši knyga – išsamiausias ir naujais duomenimis papildytas bandymas praskleisti mitą ir suprasti, kas iš tiesų buvo VYTAUTAS DIDYSIS.