NUOTOLINIAI RENGINIAI ŠEIMOMS

Atgal

NUOTOLINIAI RENGINIAI ŠEIMOMS

  2021-03-08

Startavo pirmieji Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Šeimų stiprinimas, bendradarbiaujant bibliotekoms, kaip indėlis į socialinį ir ekonominį augimą Ludzos savivaldybėje, Rokiškio rajone ir Jēkabpilio mieste“, LLI-422 (HOME) šeimoms skirti užsiėmimai „FAMILY TIME“.
Vasario mėnesį virtualiai,  per Zoom programą, bibliotekos darbuotojos pakvietė šeimas dalyvauti literatūrinėje popietėje „Aš, tėtis ir mama – skaitanti šeima”. Susitikimo metu bibliotekininkės pristatė geriausių 2020 metų knygų penketuką. Daugiausia susidomėjimo sulaukė A. Kiudulaitės knyga „Maksas ir 92 musės“. Dalyviai ieškojo atsakymų, kas yra draugystė, draugas, kodėl gera turėti draugą. Kiek vėliau laukė smagi kūrybinė užduotėlė. Aktyviai nusiteikę vaikai kartu su mamytėmis gamino popierines musių girliandas. Mergaitės siūlė šia girlianda pasipuošti vietoje karolių ar auskarų. Kiti siūlė papuošti langus. Po diskusijų nusprendėme, kad musės gali nutūpti ant knygos ir būti jos skirtuku. Taip vaikai susikūrė skirtuką savo knygai. Pristatant S. Paltanavičiaus knygą „Sniego žmogelių žiema“, kvietėme visus pajudėti ir, skambant muzikai, padaryti besmegenių mankštą. Susitikimui besibaigiant, pristatėme dalyvių atsiųstus knygų skirtukus, kurie „gyvena“ jų skaitomose knygose. Buvo odinių, karoliukais puoštų, siuvinėtų, pieštų ar iš popieriaus išlankstytų skirtukų. Kiekviena šeima papasakojo savo skirtuko atsiradimo istoriją. Vieni jų padovanoti gimtadienio proga, kiti - atsiųsti iš Norvegijos, dar kitus sukūrė dukrytė ar sūnus. Atsisveikinant šeimas pakvietėme internete  balsuoti už labiausiai patikusią 2020 metų knygą.
Nuotolinis susitikimas vyko ir su psichologe Jurgita Kaušakyte, kuri šeimoms vedė įdomią paskaitą-diskusiją apie neišnaudotas, tėvų, vaikų galimybes bei santykių stiprinimą. Teorinę dalį keitė praktinės užduotys. Jų metu dalyvavusios mamos dalinosi gerąja patirtimi, įžvalgomis. Kalbėta apie sunkumus, su kuriais susiduriama auginant vaikus. Užbaigdama paskaitą, psichologė pasiūlė rekomendacijas tėvų – vaikų santykių stiprinimui.
Bibliotekos vykdomo projekto LLI-422 HOME dėka šeimoms su vaikais ar be jų bus organizuojami pramogų kupini edukaciniai-kūrybiniai užsiėmimai, seminarai, išvykos, susitikimai su rašytojais, sveikatos specialistas, karjeros konsultantais, verslininkais ir t. t. Šeimos ir jų nariai turės galimybę ne tik daug sužinoti, išmokti bet taip pat smagiai ir turiningai praleisti laisvalaikį.
 
Šeimas kviečiame sekti mūsų naujienas ir aktyviai dalyvauti veiklose!