Metų knygų penketuko vaikams pristatymas kitaip

Atgal

Metų knygų penketuko vaikams pristatymas kitaip

  2021-02-10

Jau 16 metų Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius aktyviai dalyvauja iniciatyvoje „Metų knygos rinkimai“, kuri kviečia skaityti šiuolaikinių lietuvių autorių kūrinius bei balsuoti ir išrinkti geriausias Metų knygas. Ši akcija – smagi šventė, ir rašytojams, ir skaitytojams. Ją rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija.
Šių metų „Metų knygos rinkimai“ vaikų kategorijoje nominuotos knygos: pirmoji poeto Vainiaus Bako eilėraščių knyga vaikams „Ką manė kamanė“, Aušros Kiudulaitės knyga apie draugystę „Maksas ir 92 musės“, Selemono Paltanavičiaus knyga „Sniego žmogelių žiema“, Neringos Vaitkutės ciklo „Klampynių kronikos“ 2-oji nuotykių knyga „Neramios dienos“ ir Monikos Vaicenavičienės pažintinė knyga „Kas yra upė?“.
Kadangi su skaitytojais dėl paskelbto visuotino karantino susitikti nėra galimybės, buvo parengta vaizdinė medžiaga – pristatymo skaidrės, skirtos pristatyti akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ nominuotoms knygoms. Kūrybiškai parengta vaizdine medžiaga buvo pasidalinta internetinėje erdvėje su rajono bibliotekomis, mokyklomis, skaitytojų šeimomis. Skaidrės padėjo supažindinti skaitytojus su šios skaitymo skatinimo programos esme, tikslu, su Metų knygų vaikams penketuku. O pateiktose LRT mediatekos svetainės nuorodose galėjo pažiūrėti vaizdo įrašus apie knygas ir jų autorius, pasiklausyti skaitomų ištraukų. Be to, savo žinių praplėtimui bei pastabumo pasitikrinimui, vaikai turėjo/galėjo atlikti keletą smagių užduočių.
Metų knygų penketukus buvo aptartas šeimose, nuotoliniu būdu klasėse ir už labiausiai patikusią knygą balsuota internete metuknyga.lt. Norisi pasidžiaugti, kad į bibliotekininkių kvietimą dalyvauti iniciatyvoje „Savaitė su Metų knyga vaikams“ atsiliepė gausus skaitytojų būrys iš rajono mokyklų, šeimų. Padėkos už aktyvų dalyvavimą akcijos veiklose įteiktos J. Tūbelio progimnazijos 1 a klasės mokiniams (mokytoja Sigita Rubliauskienė), 1 b klasės mokiniams (mokytoja Raimonda Rumšienė) ir 3 b klasės mokiniai (mokytoja Reda Jakutienė), Senamiesčio progimnazijos 1 a klasės mokiniams (mokytoja Rasa Kvedarienė) ir 3 b klasės mokiniams (mokytoja Edita Rudėnienė).
Į internetinę erdvę persikėlė ir literatūrinė viktorina „Metų knygos rinkimai 2020“. Joje savo žinias išbandė net 92 viktorinų mėgėjai. Viktorinos nugalėtojais skelbiami pirmieji teisingai atsakiusieji į klausimus. Sveikiname Mykolą Žėglaitį, Arną Vošterį, Pijų Kavaliauską, Elzę Belovaitę, Patriciją Šniokaitę, Eladą Ziemelytę ir Ameliją Šimėnaitę! Laimėtojams įteikti bibliotekos ir „IN and Co“ prizai.
Džiugu, kad yra vaikų, tėvelių ir mokytojų neabejingų knygai, kurie skaito, dalijasi su kitais skaitymo džiaugsmu bei ragina panirti į knygos pasaulį.
 
Vyresn. bibliotekininkė edukacijai Nadiežda Ivanova