Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena

Atgal

Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena

Panemunėlio glžk. st. biblioteka


„Atminties neištrins paukščiais lekiantys metai,
Atminties neištrins abejingi veidai <…>“
 
Šias, savo kurtas eiles, Panemunėlio krašto poetė Danutė Mažeikienė skiria Lietuvos laisvės gynėjams. Poetės lūpose skambančiuose žodžiuose – skausminga ir pagarbos kupina atmintis apie kruvinąją Sausio 13-ąją ir neišblėstančią laisvės laužų ugnį, liepsnojančią jau tris dešimtmečius kiekvieno iš mūsų širdyse.
Nepamiršime niekada.
Tai – pažadas visiems, kas kovojo, kas tikėjo ir krito už Lietuvą.
Tokiais žodžiais bibliotekos Facebook paskyroje sveikinome savo visus Lietuvos žmones. Šiemet Sausio 13-ąją, dėl pasaulyje ir šalyje siaučiančios pandemijos, paminėjome kitaip - virtualiu būdu. Bibliotekoje buvo surengta leidinių bei piešinių ekspozicija - Sausio 13-ąjai atminti. Danutė Mažeikienė deklamavo savo kūrybos eilėraštį, skirtą Laisvės gynėjams. Surengtos  kompozicijos fone, skambant poetės eilėms, buvo filmuojama. Vėliau įrašas perkeltas į bibliotekos FB paskyrą, kur įrašą išvydo didelė auditorija. Kompozicija skirta, šiai 30 metų sukakčiai paminėti, sulaukė gausių peržiūrų, pasidalinimų, komentarų.
 
 
„Languose užsižiebus atminimo liepsnelėms, skirtoms Laisvės gynėjams, tegul suskamba prasminga, meilės tėvynei ir laisvei kupina daina“. Niekada nepamiršime.
 
 
Žodžiai: Danutės Mažeikienės, muzika: Stanislovo Sabaliausko, kūrinį atliko Urtė Šakalytė. Virtualiai šį sveikinimą transliavome bibliotekos FB paskyroje, kurį parengė UDC centro administratorė Audronė Šakalienė, nufilmavo Darius Baltakys.
 
Sausio 13 dienos ryte 800 val., kaip ir visoje Lietuvoje, bibliotekos languose simboliškai liepsnojo žvakutės skirtos Sausio 13- ąjai atminti.