Kad šv. Kalėdų stebuklo laukimas neprailgtų

Atgal

Kad šv. Kalėdų stebuklo laukimas neprailgtų

  2020-12-21

Jau visai čia pat visų laukiama, nuostabiai šviesi ir džiugi žiemos šventė – Kalėdos. Jų belaukdami, visi išgyvename adventinį laikotarpį -  metą, kai norisi pasidalinti dvasine ramybe ir gerumu su visais tave supančiais žmonėmis. Tai laikotarpis, kviečiantis kiekvieną įžiebti padrąsinimo, meilės ir džiaugsmo šviesą savo širdyje. Po tamsaus ramybės meto ateis Kalėdos – šviesos šventė, kuri, pasibeldus į kiekvienus namus, padės tašką praeičiai ir pažadės šviesą, saulę. Labiausiai šių švenčių laukia vaikai, juk šventė – tai mažas stebuklas, dovanojantis gerą nuotaiką, džiaugsmą, be to, visuomet atnešantis dovanų.
Vaikų ir jaunimo skyriuje visą gruodį taip pat tvyro švenčių laukimo nuotaikos. Viliodamas užsukti ir nepalikdamas abejingų, bibliotekos lange  paslaptingai švyti advento kalendorius „Jei širdyje tiki Kalėdų stebuklu...“ Nuo seno žinome, kad  advento kalendorių  tradiciškai sudaro 24-ios dienos, todėl pradžios atskaitos taškas paprastai būna pirmoji žiemos – gruodžio 1-oji – diena. Mažų durelių atidarymas, išvyniojimo džiaugsmas – visai tai kuria magišką laukimo jausmą. Tikime, kad kiekvienas savo namuose verčia advento kalendoriaus lapus. Tačiau nenorime, kad vaikai pamirštų, kaip gera ir jauku bibliotekoje, kur jie kiekvieną dieną laukiami net ir šiuo sudėtingu laikotarpiu. Todėl paslaptingas advento kalendorius kviečia trumpam užsukti, pasiimti smagią istorijų knygelę džiugiam laiko praleidimui ir namo parsinešti malonią staigmeną iš kalendoriaus dėžutės! Pirmas lankytojas, kuris atvertė advento kalendoriaus 1-ąjį langelį ir gavo netikėtą dovanėlę, buvo skaitytojas Gustas Stuglys.
O kiekvieną ketvirtadienį į Rokiškio bibliotekos Facebook paskyrą atvyksta šaunus  Kalėdinių istorijų traukinukas su vis nauja istorija! Čia galime išgirsti nepaprastus pasakojimus apie šv. Mikalojų, žaliaskarę Kalėdų eglutę, sužinoti, kuo ypatingas yra Kalėdų Senelio kostiumas ir daug kitų istorijų.
Kupini pakilios nuotaikos ir gerų emocijų, vaikai išsineša iš bibliotekos dalelę adventinės laukimo nuotaikos su neblėstančiu noru dar ne kartą sugrįžti.
Vyresn. bibliotekininkė Sigita Tvirkutienė