Kūrybiškos vasaros atostogos bibliotekoje

Atgal

Kūrybiškos vasaros atostogos bibliotekoje

  2020-09-08

Jau antrą vasarą iš eilės Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotoje iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“. Vasaros atostogų metu vaikai galėjo linksmai, kūrybiškai leisti laiką bibliotekoje.
Birželio 1-oji, Tarptautinė vaikų gynimo diena, Rokiškio rajone prasidėjo rytmečiu „Linksmieji kiemo svečiai“. Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojos lankė vaikus ugdymo įstaigose su programa skaitymai mažiesiems „Knyga mirioramos lange”. Svečiavosi pas vaikučius Rokiškio mokykloje - darželyje „Ąžuoliukas“ ir Rokiškio r. Kavoliškio mokykloje – darželyje. Bibliotekininkės garsiai skaitė L. Pauli ir K. Scharer pasaką „Lapė bibliotekoje”. Įdomiausia vaikams buvo tai, kad skaitymą paįvairino mirioramos lange besikeičiančios knygos iliustracijos ir pasakos personažai. Bibliotekininkių pagalba atgijo knygos personažai — lapė, pelytė ir višta. Smagus knygos skaitymas vaikams priminė, kas yra biblioteka, kaip joje elgtis, kaip rinktis knygas, kad jas skaitant galima daug ką patirti, išmokti. Šventės proga visi buvo apdovanoti nuotaikingais sveikinimais, gražiomis emocijomis, puikiomis akimirkomis  ir pažadais greitai susitikti bibliotekoje.
Birželio mėnesio trečiadieniais buvo organizuojamos žaidimų dienelės „Būryje vaikų žaisti mums visiems smagu“. Bibliotekos lankytojai smagiai leido laiką žaislotekoje. Pačius mažiausius atlydėdavo tėveliai.
Liepos 3 d. Vaikų ir jaunimo skyriuje liepos 6 – ajai dienai skirti renginiai prasidėjo 3D filmu „Paslaptinga karalystė“, kuriame pasakojama magiška istorija apie miško tankmėje vykstančią nuožmią kovą tarp gėrio, siekiančio apsaugoti gamtos grožį ir gyvybę bei blogio, kurio pagrindinis tikslas sunaikinti visą gyvąjį pasaulį.
Kitą dieną bibliotekos kiemelyje vyko edukacinis užsiėmimas „Plepančios knygutės apie karalysčių paslaptis...“. Rokiškio lopšelio – darželio „Pumpurėlis“ auklėtiniai kartu su auklėtojomis vartė knygeles, kuriose gyvena karaliai, princesės, burtininkai. Bandė prisiminti pasakų pavadinimus, kuriuose būtų žodis karalius, karalaitė, karalystė... Smalsuoliai turėjo galimybę pabūti knygučių leidėjais - gaminosi zines. Zinė – tai rankų darbo maža išlankstoma knygelė, kurioje vaikai piešia, spalvina ar ką nors parašo. Darželio auklėtiniai, pasidarę knygeles, galvojo joms pavadinimus. Drąsesni vaikai papasakojo istoriją, apsigyvenusią naujai sukurtoje knygutėje. Į namus bibliotekininkės išlydėjo linksmus vaikus, mažuose delniukuose nešinus savo kūrybos darbeliais. Vyresniems bibliotekos skaitytojams vyko garsiniai skaitymai. Kad būtų įdomiau, pasirinktos pasakos skaitomos išsitraukiant užduotis: skaityti tyliai, skaityti piktai, skaityti ant vienos kojos ir pan. Dalyviai, plėsdami kalbos žodyną, pasakų veikėjams galvojo epitetus. Žaidė žaidimą, kas daugiau pasakys pasakų pavadinimų. Susitikimo pabaigoje daug gerų emocijų paliko žaidimas „Pas ką žiedas žiba?“.
Liepos mėnesio trečiadieniais buvo organizuojamos žaidimų dienelės „Būryje vaikų skaityti mums visiems smagu“. Vyko teatralizuoti garsiniai skaitymai. Jų metu lėlių teatro „Padaužiukai“ jaunieji aktoriai vaidino mizanscenas iš įvairių pasakų. Darželių auklėtiniai kartu su auklėtojomis vartė, skaitė knygeles ar spalvino patikusių knygų veikėjus.
Rugpjūčio mėnesio trečiadieniais buvo organizuojamos žaidimų dienelės „Būryje draugų kurti mums visiems smagu“. Lankytojai mokėsi programavimo su boružėle – robotuku. Vyko dirbtuvėlės su Fisher-technic konstruktoriais. Vieni surinkinėjo ir programavo lego robotus, kitiems buvo smalsu išbandyti konstruktorius ir sužinoti, kaip veikia mechanika, pneumatika.
O kiekvieną vasaros ketvirtadienį buvo rodomi 3D filmai: „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“, „Batuotas katinas“, „Juodoji planeta“, „Vidury vandenyno“ ir kt. Į juos rinkosi ne tik iš Rokiškio rajono, bet ir iš kitų miestų atvykę vasarai paviešėti pas senelius, skaitytojai.
Smagu, kad kiekvienas lankytojas surado jam artimą veiklą ir turiningai leido vasaros atostogas bibliotekoje.
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė