Vaikis iš miško

Vaikis iš miško

Harlan Coben
Leidykla: Jotema, 2020 m.

Vaikis iš miško – įtraukiantis, sudėtingas, kupinas veiksmo trileris, kuriame skaitytojai ras visko: politinį skandalą, bendruomenės paslaptis, patyčias mokykloje, dingusius žmones ir intriguojančią miškuose rasto vyro istoriją. Harlan Coben meistriškai žongliruoja keliais kamuoliukais, tačiau nei vieno nepameta žaviai supindamas neįtikėtiną knygos siužetą.
Vaildas yra paslaptis net sau pačiam. Prabėgo bene trisdešimtmetis nuo tada, kai jis buvo rastas miške. Vienas, apleistas, be prisiminimų. Policija ilgai ieškojo Vaildo artimųjų, kol galiausiai pasidavė, o berniukas buvo įtrauktas į negailestingą globos sistemą. Šiandien Vaildas vis dar nežino savo kilmės ir vėl gyvena gamtos apsuptyje bei vengia bereikalingo bendravimo su žmonėmis.
Dingsta paauglė. Niekas tuo nesusidomi, net ir Naomės tėvas. Niekas, išskyrus televizijos laidų vedėją Esterą Krimštein, kuriai anūkas papasakojo, kad Naomę mokykloje persekiojo ir skriaudė kiti vaikai. Estera kreipiasi į Vaildą, su kuriuo ją sieja senas tragiškas ryšys. Moteris prašo pasinaudoti kariuomenėje įgytais įgūdžiais ir padėti surasti Naomę. Vaildas negali nekreipti dėmesio į pagalbos šauksmą, tačiau norėdamas surasti mergaitę jis turės ir vėl sugrįžti į bendruomenę, kurioje visada buvo laikomas svetimu. Čia tam, kad išsaugotų paslaptis, žmonės pasirengę žengti itin toli.
Dingsta dar vienas paauglys iš turtingos bei garsios giminės, tyrimas išsiplečia už taikaus miestelio ribų. Po keturių dienų Vaidas sužino, kad įsitraukė į kažką labai tamsaus ir baisaus, o žmogus pradėjęs žiaurų žaidimą, tikrai nesustos.