Obelių miesto bibliotekoje „Knyga mirioramos lange”

Atgal

Obelių miesto bibliotekoje „Knyga mirioramos lange”

Obelių miesto biblioteka


Spalio 21 d. Obelių miesto bibliotekoje lankėsi Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojos Nadiežda Ivanova, Vida Ruželienė ir Sigita Tvirkutienė. Bibliotekininkės Rokiškio rajono Obelių lopšelio-darželio priešmokyklinio amžiaus vaikams – „Drugelių“ grupei bei Rokiškio rajono Obelių gimnazijos 4 klasės mokiniams nuotaikingai pademonstravo  programą „Knyga mirioramos lange”.
Šauniosios bibliotekininkės mirioramos lange pristatė L. Pauli ir K. Schärer pasaką „Lapė bibliotekoje”. Knygos skaitymą paįvairino mirioramos lange besikeičiančios spalvingos knygos iliustracijos ir atgiję žaismingi bei vaikams pažįstami pasakos personažai - pelytė, lapė ir višta. Originalus knygos skaitymas vaikams priminė: kas yra biblioteka, kodėl ji tokia svarbi, kaip joje reikia elgtis, kaip išsirinkti knygas. Priminė ir tai, kad skaitant galima daug ką patirti, išmokti. Šios programos metu vaikai puikiai perprato kas gi yra miriorama ir galiausiai išmoko šį sudėtingą žodį teisingai ištarti.
Susitikimo metu Rokiškio rajono Obelių lopšelio-darželio priešmokyklinio amžiaus vaikus labai sužavėjo dar viena pristatyta knygelė „Ūkė Pūkė grįžta namo“, kurią parašė latvių rašytoja Zane Zusta. Knygelė išties labai pamokanti. Klausydamiesi Ūkės Pūkės nuotykių, vaikai sužinojo kokių taisyklių laikytis pasimetus nepažįstamoje aplinkoje. Knygelėje suprantamai ir žaismingai pateiktos instrukcijos, kaip įsiminti savo adresą, ar mamos telefono numerį. Knygoje vaikai pamatė ir Ūkės Pūkės lėlių teatrą su didele scena bei šauniais aktoriais. „Drugeliai“ gavo ir smagią užduotėlę – visi pasigamino sau po lazdelinę lėlę pelėdžiukę, kurioms sugalvojo vardus, o po šilto atsisveikinimo vaikai, kartu su auklėtoja Jolanta Kuliene puolė kurti ir vaidinti savo susikurtame pelėdžiukų teatre. Smagu, kad užkrėtėme kūrybiškumu.
Štai Rokiškio rajono Obelių gimnazijos 4 klasės mokiniai kartu su mokytoja Ina Bieliūniene susipažinę su „Knyga mirioramos lange” ir pasaka „Lapė bibliotekoje“, kartu su bibliotekininkėmis perėjo prie legendų. Šio užsiėmimo metu vyko interaktyvaus Aukštaitijos ETNO kilimo su šiame etnografiniame regione esančiais istorijos ir gamtos paminklais pristatymas. Mokiniai vedini smalsumo aktyviai įsitraukė į veiklą. Išmaniojo įrenginio ir „Bitės“ programėlės pagalba „kilime“ nuskaitė QR kodus esančius šalia istorijos ir gamtos paminklų. Tai atlikus, išmanaus įrenginio ekrane, visi įdėmiai apžiūrinėjo 3D objekto vaizdą, o paspaudę garsiakalbio ikoną klausėsi padavimų apie pasirinktą ETNO objektą. Atidžiai išklausius padavimą buvo užduodami klausimai, teisingai į jį atsakius programėlės herojės Bitės korys užsipildydavo medumi. Tokiu būdu vaikai susipažino su Čičinsko piliakalnio, Karvės olos, Dviragio ežero, Ažakmenio ir kitomis legendomis. Visi buvo labai atidūs legendų klausytojai, todėl į visus pateiktus klausimus atsakė teisingai. Šaunuoliai.
Ačiū Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus  darbuotojoms už apsilankymą Obelių miesto bibliotekoje, už vestas smagias ir įtraukiančias veiklas. Vaikų ir auklėtojų gera nuotaika, gražios emocijos, susidomėjimas, ištartas nuoširdus žodis AČIŪ ir vaikų vis dar siunčiami linkėjimai yra vertingiausias įvertinimas bei padėka Jums.
Obelių miesto filialo vyresn. bibliotekininkė D. Šimėnaitė