Senjorų laisvalaikis teoriškai ir praktiškai

Atgal

Senjorų laisvalaikis teoriškai ir praktiškai

Aleksandravėlės kaimo biblioteka


Tai Aleksandravėlės bibliotekos (bendruomenės) išvažiuojamoji popietė, kurios metu vyko smagus susitikimas su Kriaunų, Lašų bendruomenėmis kaimynėmis. Pasibuvimą organizavome spalio 20 dieną, per Senjorų savaitę (10.19-10.23). Jo metu stebėjome transliaciją „E. laisvalaikis: kurkime ir stebėkime“ (pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“). Tada pakvietėme dalyvius susipažinti su svetaine http://www.eismosaugumasbendruomenese.lt/ ir sudalyvauti praktinėje veikloje. Praktinės veiklos tikslas – pristatyti saugaus eismo knygelę, priminti atšvaitus (atšvaitų diena minima spalio mėn. trečiąjį ketvirtadienį, šiais metai – spalio 15 d.), jų dėvėjimą ir būtinybę, paskatinti ugdyti eismo dalyvių kultūrą, atidumą kelyje, pagarbą vieni kitiems, atsakomybę už kitus. Mūsų tikslas – kad senjorai būtų saugūs ir kelyje (ypač tamsiu paros metu), kada pramogauja kitur, ne virtualiai.
Dalyviai turėjo: refleksuoti tema „Mano atšvaitas“ ir sudalyvauti konkurse/klausimyne „Atšvaitas. Eismo kultūra. Atidumas. Atsakomybė“. Pasak dalyvių, jų atšvaitas – tai grybas, akiniai, medis, gėlių žiedai. Beveik visi dalyviai suklydo atsakydami į klausimą „Jeigu matomumas be atšvaito yra 50 metrų, tai koks matomumas, kiek prailgėja, dėvint šviesą atspindinius elementus?“. Klausimų buvo ne vienas ir ne du, kaip ir dovanų: tašės, pakabinami atšvaitai, magnetinės juostelės, liemenės, prožektoriai, žaislai. Labai buvo smagu, kad popietės dalyviai maloniai sutiko nunešti atšvaitų ir kaimynui (-ei), net vadeliotojui – liemenei, kuris miestelyje tik vienas. Močiutės – savo anūkams. O Kriaunų ir Lašų bibliotekininkės – įteikė atšvaitų dar ir savo vartotojams.
Išvyka pasiteisino: su teorija (laisvalaikis) susipažinom, praktinę veiklą (eismo saugumas) atlikom, pyragų dieną minėjom!!!
Aleksandravėlės filialo vyresn. bibliotekininkė Alma Mekšėnienė