„Lukštietinės“

Atgal

„Lukštietinės“

Lukštų kaimo biblioteka


Pasaulinė kiaušinių diena – dar 1996 metais IEC (International Egg Commision arba Tarptautinės kiaušinių komisijos) inicijuota šventė, kviečianti minėti šią dieną, prisimenant įvairiapusę kiaušinių naudą. Spalio mėnesy švenčiama daugelyje šalių. Šiemet Pasaulinė kiaušinių diena skirtingose šalyse minima kuo margiausiomis akcijomis. Štai kiaušinius nuo seno dievinančioje Didžiojoje Britanijoje ne pirmus metus organizuojama ištisa Britų kiaušinių savaitė, kurios metu dalijamasi patiekalų receptais greitiems pusryčiams, pietums ir vakarienei. Indijoje ši diena švenčiama vykdant edukacinę programą mokyklose, kurios metu vaikams bus išdalinta trys milijonai virtų kiaušinių. Australijoje surengtos kampanijos metu bus renkami geriausi šalies kavinių ir restoranų patiekalų su kiaušiniais receptai, organizuojamos degustacijos su ekspertais. JAV Kiaušinių dienai skirta daugybė renginių, interneto kampanijos metu dalijamasi kiaušinių receptais iš viso pasaulio.
Taigi Lukštai susiję su kiaušiniais, prisijungėme ir mes. Lukštų kaimų švenčių sąrašą pernai papildėme dar viena „Lukštietinėmis“. Šįmet spalio 3 dieną šventę rengėme antrąsyk. Pernai šventė startavo labai sėkmingai. Šiemet dėl koronos viruso, draudimų dėl renginių nutarėme šventę atšvęsti kukliau.
Kultūros namų salėje renginį atidarė Lukštų kultūros namų administratorė Gražina Dapkuvienė. Ji į sceną pakvietė Juodupės kaimo kapelą „Vyžuonta“. Visiems labai patiko koncertas. Po koncerto programą tęsė vietiniai dainininkai, tarp dainų aš skaičiau savo poeziją. Dainavo pora merginų Kamilė Marčiulionytė ir Laura Vedeikaitė. Dainavo moterų tercetas (Gražina Dapkuvienė, Regina Pukėnienė ir Rita Marčiulionienė). Žiūrovai buvo labai patenkinti, tik apgailestavo, kad dėl viruso atėjo tik apie trisdešimt žiūrovų, o įdėta tiek daug darbo.
Kilo noras per laiko prizme apžvelgti Lukštų kaimo, jo žmonių darbų ir švenčių akimirkas. Jas parodyti renginio dalyviams. Todėl surinkau daugiau nei iš 400 nuotraukų, jas skaidrėmis rodžiau renginio metu.
Renginys vyko Lukštų kultūros namų salėje, o Lukštų bibliotekoje parengiau paroda iš 19 nuotraukų. Renginį užbaigėme mažojoje salėje prie bendro stalo.