Popietė „Knygiukai į pagalbą vaikams“

Atgal

Popietė „Knygiukai į pagalbą vaikams“

Pandėlio miesto biblioteka


Ruduo... Ne tik mokyklos, bet ir bibliotekos vėl prisipildo vaikų juoko ir linksmų balsų. Pandėlio miesto bibliotekos vaikų literatūros skyriuje spalio 1 dieną viešėjo Pandėlio gimnazijos 3 klasės mokiniai bei jų mokytoja Ramutė Vaičėnienė.
Popietės „Knygiukai į pagalbą vaikams“ metu jaunieji bibliotekos skaitytojai apžiūrėjo didžiausias, mažiausias, storiausias ir ploniausias bibliotekoje esančias knygas, aptarė kur rašomas knygos pavadinimas ir autorius.
Bet labiausiai vaikai norėjo sužinoti, kas tie knygiukai. Bibliotekininkė paaiškino, kad tai mažos, iš vieno popieriaus lapo išlankstomos, Lietuvos knygų rašytojų ir iliustruotojų sukurtos, trumpų istorijų knygutės, kurias vaikai turės patys pasigaminti. Net 55 gerai žinomi vaikų knygų rašytojai ir iliustruotojai susiskirstė kūrybiniais duetais ir sukūrė 37 ypatingas istorijas vaikams. Visos „Knygiukų“ istorijos labai skirtingos. Vienos pataria, kaip dorotis su sunkumais ir prasta nuotaika, kitos – nerūpestingai pokštauja eilėmis ar net parausti verčiančiomis istorijomis. Yra labai filosofiškai neteikiančių pasakojimų ir meistriškai suskambėjusių teksto ir vaizdo derinių.
Kai „Knygiukai“ buvo pagaminti, mokinukai skaitė ir keliais žodžiais aptarė perskaitytas istorijas, apžiūrėjo iliustracijas ir tuo pačiu pamatė, koks spalvingas ir skirtingas gali būti vaikų literatūros pasaulis.
Bibliotekininkė tikisi, kad mažų „Knygiukų“ skaitymas atves prie didesnių knygų!
Pandėlio m. vyresn. bibliotekininkė Virginija Konstanblackienė