Minint Pasaulinę gyvūnijos dieną – dėmesys augintiniams

Atgal

Minint Pasaulinę gyvūnijos dieną – dėmesys augintiniams

  2020-10-08

Kasmet spalio 4 d. visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė gyvūnijos ir gyvūnų globėjo švento Pranciškaus Asyžiečio diena. Šią dieną visuomenė skatinama susimąstyti, kokią svarbą mūsų gyvenimuose turi gyvūnai, atkreipti dėmesį į gyvūnų apsaugą bei elgesį su jais, gyvūnų teises ir priežiūrą miestuose.
Saulėtą penktadienio popietę, vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojos, norėdamos paminėti šią dieną, pakvietė skaitytojus  su savo mylimu augintiniu ateiti į biblioteką ir smagiai praleisti laiką. Bibliotekos kiemelyje susirinko nemažas būrys gyvūnų mylėtojų. Vieni atėjo vedini katinu ar šunimi, kiti užsuko smalsumo genami. Susitikimas prasidėjo pasisveikinimu ir pažintimi su kiekvienu augintiniu: šuniukais Simba, Čarliu, Tūzu, Maribela, Rola, katinais Mika, Simba, Pūkiu ir vienintele jūrų kiaulyte Pupsiu. Patogiai įsitaisę ant šeimininkų kelių ar susirangę pievutėje, augintiniai smalsiai dairėsi ir stebėjo aplinką. Visi pasižiūrėjo linksmą, nuotaikingą bibliotekininkių suvaidintą spektakliuką pagal L. Pauli ir K. Scharer pasaką „Lapė bibliotekoje“. Po to kiekvienas šeimininkas turėjo galimybę pristatyti savo mylimą gyvūną, juo pasidžiaugti, papasakoti smagių nutikimų iš savo augintinio gyvenimo. Išgirdome istorijas, kaip šuo ar katinas apsigyveno jų namuose, pasakojimus apie augintinių įpročius, mėgstamą ėdesį, žaidimus ir išdykavimus. Vaikai, pasirinkę norimą knygelę iš spalvingos parodėlės, garsiai skaitė savo pūkuotiems keturkojams, kurie atrodė įdėmiai klausą. Neturintys savo augintinio, kreidelėmis ant asfalto piešė svajonių kačiuką, šuniuką. Susirinkusieji, bendraudami tarpusavyje, vaišinosi obuoliais, kalbino, glostė vieni kitų naminius gyvūnėlius. Kiekvienas vaikas savo augintiniui gavo dovanų knygą, kurią žadėjo paskaityti. Tokios meilės augintiniams galima tik pavydėti!
Jau antrus metus iš eilės organizuojama skaitymo valandėlė augintiniui suteikia daug gerų emocijų vaikams, tėvams ir, tikėkime, mūsų mieliesiems keturkojams. Džiaugiamės smagiu pasibuvimu.
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė