Laikas, praleistas sensoriniame kambaryje

Atgal

Laikas, praleistas sensoriniame kambaryje

  2020-10-05

Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje visą rugsėjo mėnesį veikė sensorinis (pojūčių) kambarys, į kurį bibliotekininkės kvietė vaikų ir jaunimo skyriaus mažuosius skaitytojus. Sensorinis kambarys - tai lyg naujas, intensyvus pasaulis, kuriame visi pojūčiai – rega, klausa, uoslė, jutimas – yra mankštinami vienu metu. Pirmoji sensorinė aplinka buvo sukurta aštuntajame dešimtmetyje tiems, kurie turėjo intelektinių sutrikimų. Pirmiausia buvo palapinė, kuri vėliau tapo kambariu. Nuo to laiko sensoriniai kambariai tik populiarėja, kadangi suteikia asmenims sensorinę patirtį ir sensorinę integraciją. Vienas iš pagrindinių šio kambario privalumų yra jo universalumas. Tai vieta, kurioje stimuliuojami įvairūs pojūčiai, žmogui padeda nusiraminti, atsipalaiduoti, susikaupti.
Mažiesiems skaitytojams parinkta paslaptinga rudens tematika. Visi įrenginiai, esantys kambaryje: šviesos, muzika, kvapai kvietė tyrinėti, atitrūkti nuo įprastos aplinkos. Rokiškio l/d „Pumpurėlis“ auklėtiniai, stebėdami rudeninės gamtos vaizdus, kalbėjosi apie tai, kokias gėrybes duoda ruduo. Ieškojo spalvų, kurias ant medžių lapų palieka ruduo. Kiekvienas  buvo tarsi dailininkas, suradęs vieną spalvą. Samprotavo, ką su ta spalva spalvintų, pieštų. Muzikos garsų klausėsi sutūpę ar sugulę ant kilimo, sėdmaišių.
Vyresnieji bibliotekos skaitytojai keliavo metų laikais, kiekvienam jų priskirdami spalvų gamą, aptardami gamtos pokyčius. Skaitė lietuvių poetų eilėraščius apie rudenį, pilną gėrybių ar apie kvapnią, spalvotą vasarą.
Susitikimais džiaugėmės visi – vaikai, auklėtojos, bibliotekininkės. Gerai praleistas laikas puikioje erdvėje, skirtoje atsipalaidavimui, nusiraminimui, bendravimui, poilsiui. Tikime, kad ši aplinka pasitalkino gerinant atmintį, pažinimą ir kalbą, sustiprino laimės jausmą.
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė