Vasara su knyga: „Skaitymo iššūkio“ atgarsiai

Atgal

Vasara su knyga: „Skaitymo iššūkio“ atgarsiai

  2020-09-29

„Skaitymas leidžia išskleisti fantazijos sparnus ir nukeliauti ten, kur širdis geidžia, bet galimybės neretai neleidžia.“
Evelina Kazlauskaitė
 
Baigėsi vasara, o su ja ir skaitytojų pamėgtas Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Pasak akcijos organizatorių, šių metų varžytuvėse dalyvavo rekordiškai daug skaitytojų – daugiau kaip 20 000 žmonių, o visas penkias organizatorių sugalvotas užduotis įveikė 13 934 skaitytojai (2019 metų rezultatai: 16 390 dalyvių ir 10 339 įveikusiųjų iššūkį). 
 „Skaitymo iššūkis“ kvietė įvairaus amžiaus skaitytojus aktyviai dalyvauti ir pasinerti į knygų pasaulį, domėtis skaitymu, literatūra, dalytis ja su bičiuliais ir išmėginti laimę prizų loterijoje. Knygas dalyviai galėjo skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Vistik mieliausia kol kas išlieka tradicinės popierinės knygos, kurių pasirinkimas bibliotekoje –  tikrai nemažas. Juk paimti į rankas paslaptingai šlamančią knygą ir pačiam skaityti kur kas smagiau, nei klausyti, kaip skaito kitas.
Šiemet dalyvių laukė penkios smagios užduotys: perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių; knygą, kurios pavadinime yra skaičius;  knygą apie gamtą;  knygą apie draugystę;  eiliuotą knygą.
Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje į „Skaitymo iššūkį“ užsiregistravo 42 vaikai ir net 28 iš jų įveikė pateiktas užduotis. Iš viso buvo perskaityta 168 knygos, iš kurių net 34 perskaitė mūsų bibliotekos mažasis skaitytojas – Dovydas Kakčiukas.  Rugsėjo 24 d. sėkmingai įveikę visas penkias skaitymo užduotis buvo pakviesti užsukti į biblioteką, kur jų laukė malonūs siurprizai. Sėkmingai sudalyvavusiems mažiesiems skaitytojams buvo įteiktos mielos dovanėlės – skirtukai su vaistažolių sėklomis, iš kurių galės išauginti vaistinių melisų, čiobrelių ar ramunėlių derlių  ir burtų keliu išsitraukti smagūs prizai.
Vaikai, skaitydami knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių, labiausiai vertino A. Lindgren knygas, Pačios populiariausios šios rašytojos knygos buvo „Pepė Ilgakojinė“, „Ronja plėšiko duktė“. Sunkiausia vaikams buvo išsirinkti knygą, kurios pavadinime yra skaičius. Jaunieji skaitytojai rinkosi J. Sigsgaard „Palė vienas pasaulyje“,  L. Matiukaitės, I. Kilienės „ Skaičių pasakos, arba Jei Mėnulis būtų nulis“, J. Avyžiaus „Aštuonetas iš Trepsės namų“, lietuvių liaudies pasaką „Devyni broliai ir jų sesuo Elenytė“. Gamtos tematika neabejotinai populiariausios buvo gamtininko S. Paltanavičiaus knygutės. Jas skaitė dauguma vaikų, dalyvavusių „Skaitymo iššūkyje“. Pasirinkti knygą draugystės tema nebuvo sudėtinga, daugiausia dėmesio sulaukė jau seniai mažųjų skaitytojų pamėgtos V. Račicko knygos. Eiliuotų knygų tarpe lyderiavo Just. Marcinkevičiaus knygos „Grybų karas“, „Greitoji pagalba“, „Voro vestuvės“. 
„Skaitymo iššūkis“ ne tik paskatino daugiau skaityti, paimti į rankas dar nežinomų, akį patraukusių kūrinių, bet ir kalbėti apie skaitymą, rekomenduoti knygas draugui, dalintis mintimis, įspūdžiais, išliekančiais, galbūt, visam gyvenimui.
Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems „Vasaros skaitymo iššūkyje“ ir tikimės, kad takelis į biblioteką nebus pamirštas ir visus metus.
Vyresn. bibliotekininkė Sigita Tvirkutienė