XXIV Aukštaitijos regiono lėlių teatrų festivalis

Atgal

XXIV Aukštaitijos regiono lėlių teatrų festivalis

  2020-09-22

Jubiliejinį gimtadienį minintis Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus lėlių teatras „Padaužiukai“ ketvirtadienio rytą lėlių teatro mylėtojus pakvietė į XXIV Aukštaitijos regiono lėlių teatrų festivalį „Kai atgyja lėlės“. Į Rokiškio kultūros centre vykusį festivalį, jubiliatus pasveikinti atskubėjo net keli lėlių teatrų kolektyvai.
Teatras „Žalia varna“ atvyko iš Vilniaus su Aurelijos Čeredėjevaitės/ Čeredaitės autorine pasaka „Peliukas Antanas“. Spektaklio metu vaikai kartu su aktore ir peliuku Antanu žaidė, dainavo ir pateko net į stebuklingą daržą.
Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos lėlių teatras „Kaukutis” dovanojo autorinį Birutės Ladygienės spektaklį „Raudonkepuraitė iš Pasvalio“. Prieš vienerius metus įsikūrusiame teatre septynios kūrybingos ir talentingos mergaitės papasokojo šiuolaikišką pasaką apie Pasvalyje gyvenančią Raudonkepuraitę.
Ukmergės „Katino Murklio teatras“ į festivalį atvežė lietuvių liaudies pasaką „Neregėta negirdėta pasaka“. Šis nuostabus lėlių teatras įrodė, kad lietuvių liaudies pasakų išmintis šiandien suskamba naujai. Pasak Bronislavos Kerbelytės ,,jos mums reikalingos kaip protėvių kultūros palikimas, pasaulio pažinimo palydovės, nes jos ėjo išvien su trečiaisiais broliais, kurie nepaisydami, kad visuomenės dauguma juos vadino kvailiais, atrasdavo ir skleisdavo naujas tiesas ir elgesio normas. Dabar, kaip ir senų senovėje, pasakos yra drąsos ir ištvermės mokykla, tas gyvasis vanduo – begalinio optimizmo išraiška“.
Į šventinį šurmulį atskubėjęs Rokiškio r. Bajorų kaimo kultūros centro lėlių teatras „ČIZ” parodė smagią inscenizaciją „Trijų pasakų mazgelis”. Spektaklyje susidraugavo, susimazgė net trys pasakos „Gražuolė ir Pabaisa“, „Princesė ant žirnio“ ir „Varlė karalienė“, o žiūrovams reikėjo atidžiai stebėti ir  pabaigoje „atrišti tuos stebuklingus mazgelius“.
Su premjerą atvykęs Biržų rajono savivaldybės J. Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus „Šaukšto Šmaukšto teatras“ sėkmingai pristatė nuotaikingą pasakojimą apie jautuką ir jo draugus pagal lietuvių liaudies pasaką „Jaučio trobelė.
Gražų gimtadienį mininčiam, savo žiūrovą su premjeriniu spektakliu pagal H. K. Anderseno pasaka „Princesė ir Kiauliaganis” sutikusiam Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus lėlių teatrui „Padaužiukai” ir režisierei Nadieždai Ivanovai iš kolegų, bendraminčių ir svečių skriejo palinkėjimai: pasitikėjimo gyvenimo magija, neblėstančio kūrybiškumo, unikalių idėjų, įkvepiančių iššūkių ir laimės būnant. Polėkio žadinant vaikų norą paimti į rankas knygą, skaityti, fantazuoti, vaidinti ir toliau kurti pasakų bei stebuklų pasaulį,
Šventiniam  jauduliui nuslugus, nuoširdžiai dėkojame projekto „XXIV Aukštaitijos regiono lėlių teatro festivalis „Kai atgyja lėlės“ pagrindiniams rėmėjams Lietuvos kultūros tarybai ir Rokiškio rajono savivaldybei, informaciniams rėmėjams „Rokiškio Sirena“ ir „Gimtasis Rokiškis“, partneriams Rokiškio kultūros centrui ir Rokiškio švietimo centrui, festivalio vedėjoms Zuziui – Valdai Bugailiškienei ir Fiestai – Daliai Ziemelienei. Šventėje netrūko nuoširdaus mažųjų žiūrovų susižavėjimo, smalsumo, tikėjimo pasaka, garsių plojimų ir geros nuotaikos. Džiaugiamės ir didžiuojamės tokiu gausiu draugų būriu. Turėkime savo pasaką ir ja tikėkime!
Projekto vadovė, vaikų ir jaunimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė edukacijai Nadiežda Ivanova