Rytmetis „Knygiukai knygų namelyje“

Atgal

Rytmetis „Knygiukai knygų namelyje“

Pandėlio miesto biblioteka


Pasibaigus vasaros atostogoms visi mokiniai skuba kibti į mokslus. Pailsėję ir kupini naujų idėjų grįžta ne tik į klases, bet ir į bibliotekas. Prasidėjus naujiems mokslo metams dar labiau atgijo ir Pandėlio miesto bibliotekos vaikų literatūros skyrius. Čia rugsėjo 4 dieną viešėjo Pandėlio gimnazijos 2 klasės mokiniai su jų mokytoja Renata Kiburiene.
Rytmečio „Knygiukai knygų namelyje“ metu jaunieji bibliotekos skaitytojai prisiminė, kad knygos, kaip ir žmonės, turi savo namus  - biblioteką, kad jos turi savo apdarą – viršelį, kuris saugo, kad knygelės kuo ilgiau tarnautų ir nesuplyštų, aptarė kur rašomas knygos pavadinimas ir autorius.
Vaikai noriai diskutavo apie Knygų namelius – viešojoje erdvėje įrengtas miniatiūrines bibliotekėles, kur kiekvienas gali pasiimti ar atnešti knygų. Mokytoja siūlė Pandėlio miesto vietas, kuriose galėtų atsirasti tokie Knygų nameliai.
Vėliau mokinukai gamino Knygiukus: lankstė, kirpo ir skaitė Lietuvos knygų rašytojų ir iliustruotojų sukurtas trumpas istorijas. Vaikai keliais žodžiais papasakotas istorijas aptarė, pasakė kas įdomu, kas įtraukia, kas gąsdina ar prajuokina, kas galbūt nuobodu, o gal istorija galėtų būti su kita pabaiga. Taip pat apžiūrėjo iliustracijas, nes kas Knygiukuose netilpo į žodžius – perteikta vaizdais. Bibliotekininkė parodė ir kitas Knygiukų autorių knygas. Visus Knygiukus vaikai įkurdino Knygų namelyje.
Kiekviena knyga, nesvarbu, kokios ji apimties, gali paveikti skaitytoją. Keliais žodžiais papasakota istorija palieka didžiulę erdvę, tuščią vietą, kurią skaitytojas gali interpretuoti ir užpildyti pats. Tai ir yra trumpos istorijos paveikumas – galimybė pačiam sukurti pasakojimą tame plyšyje, nešiotis su savimi ir nuolat apie jį galvoti.
Visi Knygiukai atgijo tik atsidūrę  jaunųjų Pandėlio miesto bibliotekos skaitytojų rankose!
Pandėlio m. vyresn. bibliotekininkė Virginija Konstanblackienė