Antanašėje plaukiojo auksinė žuvelė

Atgal

Antanašėje plaukiojo auksinė žuvelė

Antanašės kaimo biblioteka


Saulėtą sekmadienio popietę į Antanašės bendruomenės kiemą rinkosi ne tik antanašiečiai, bet ir svečiai iš rajono bei kaimyninių bendruomenių: Obelių, Kairelių, Aleksandravėlės. Džiaugėmės nemažu būriu jaunimo. Šventė neeilinė – Antanašės bendruomenės jubiliejus 15-metis.
Šventė prasidėjo  bendruomenės vėliavos pakėlimu. Ją iškėlė mūsų bendruomenės bendraamžiai, penkiolikmečiai Gustas Kligys, Evelina Paukštytė, Julija Plikelytė. Obelių seniūnijos meninių projektų grupės „Obelija“ narės Violeta Kazlauskienė bei Nomeda Idienė padovanojo antanašiečiams gražių dainų. Mus linksmino ir muzikantas Rimvydas Kirstukas iš Kupiškio.
„Miesčioniška“ žuviene vaišino Kęstutis Kadūnas su  Drauge Zita, vilniečiai, bet visas vasaras gyvenantys Antanašėje. Renginio metu buvo pristatyta  geologijos mokslų daktaro Kęstučio Kadūno naujai išleista knyga „Gyvenimo mozaika. Pensininko užrašai“. Kaime vis daugiau laiko praleidžiantis mokslų daktaras tapo ir rašytoju išleido savo pirmą knygą. Pirmoje knygos dalyje sudėti biografiniai faktai, pasakojama apie Kadūnų giminės  šaknis, o antroje- pirmųjų  buvimo pensijoje metų įspūdžiai. Su humoru, visokiais smulkiais kasdieniais nutikimais, kur personažu tampa ir nulėpausis šeimos  šuo Čerka, ir potyriai ant kaimiškos  krosnies verdant barščius.
Džiaugėmės ir Kęstučio fotonuotraukų parodos „Antanašė per objektyvą“ stendu lauke. Visus žavėjo moterų paruošta gėlių paroda „Gėlės iš lagamino“. Parodą paruošė Milda Mažeikienė, Gražina Pitrėnienė, Ritė Gernienė, Eliūnė Kubilienė, Rita Kulienė, Aldona Pudanienė.
Šie metai – Tautodailės metai, tad bendruomenės salėje bibliotekininkės Ritės Gernienės paruošta akis džiuginanti  mūsų senolių rankdarbių paroda“ Mezginių raštuose spalvų žaismas“. Tai Adelės Bunienės,Monikos Karvelienės artimųjų išsaugoti rankdarbiai. Lieka šilti prisiminimai apie gyvenusius auksarankius žmones.
Vaikai galėjo smagiai žaisti Burbulų karalijoje arba šaškėmis, o visi norintys piešė auksinę svajonių žuvį. Birutės Dapkienės „Pomėgių studijos“ narės Vita Mačiulienė ir Dainora Mineikienė su vaikais pasinėrė į spalvų pasaulį. Vaikai džiaugėsi savo nupieštais darbeliais, o  didžiulis piešinys ant medžio buvo padovanotas mums, antanašiečiams. Jis papuoš mūsų bendruomenės salę.
Renginį vedė Ritė Gernienė ir Gražina Pitrėnienė. Renginyje skambėjo ir Gražinos Pitrėnienės tarmiškos eilės.
Visus džiugino ne tik vasariška diena, bet ir šilta bendrystė. Padėkoję šventės rėmėjams ir visiems, kas prisidėjo, kad šventė džiugintų kiekvieno dalyvio širdį, ilgai šokome, šnekučiavomės. Senų obelų pavėsyje kvepėjo žuvimi, spalvinguose piešiniuose plaukiojo auksinės žuvelės.
Vyresn. bibliotekininkė Ritė Gernienė