Šokoladas su pipirais

Šokoladas su pipirais

Algimantas Jablonskas
Leidykla: Tyto alba, 2020 m.

Algimantas Jablonskas (g. 1965 m.) – garsios tarptautiniu mastu žinomos įmonės „AJ šokoladas“ įkūrėjas, šokolado kultūros Lietuvoje plėtotojas. Tačiau kelias į saldžiąją imperiją buvo vingiuotas, būdingas daugeliui nepriklausomos Lietuvos verslininkų. Išbandyta daug kas: restoranų, žuvų, statybų, net transportinių laivų verslai. Išgyventa prabanga ir skurdas, pakilimai ir bankrotai, daug kas sukurta ir viskas prarasta.
Atvirai, su humoru ir autoironija pasakojama tipinė verslų kūrimo istorija Lietuvoje – kelias be kelio ženklų, ne visada asfaltuotas. Juo, dažnai be jokių saugos diržų, lėkė daugybė jaunų žmonių Lietuvoje.
Ši knyga, verslo pasauliui vėl išgyvenant didžiulį sukrėtimą, kaip niekada svarbi ir reikalinga. Jos autorius savo patirtimis parodo, kiek daug lemia žmogaus psichologinės savybės, sutapimai, gebėjimas atsidurti reikiamoje vietoje reikiamu laiku. Kiek drąsos ir apdairumo privalo turėti kiekvienas, pasiryžęs kurti naują pasaulį. Tačiau ne kartą klausiama: ar tikrai viskas žmogaus rankose, kas lemia ir padiktuoja pačius netikėčiausius, jokiuose vadovėliuose neaprašytus, bet teisingus sprendimus? Kas slypi už sėkmės formulės?

Autorius pataria: nebijokite, svajokite, kelkite sau kuo didžiausius tikslus. O kai juos įgyvendinsite – nemanykite, kad tai amžiams...