„Poezijos pavasaris 2020“ – Pandėlio miesto bibliotekoje

Atgal

„Poezijos pavasaris 2020“ – Pandėlio miesto bibliotekoje

Pandėlio miesto biblioteka


Šiemet 56-asis tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2020“  paukštė nusileido ir Pandėlyje. Ne be reikalo juk šįmet sukanka 100 metų nuo kraštiečio poeto Pauliaus Širvio gimimo. Todėl svečių – poetų ir aktorių – keliai nusidriekė į vietas, susijusias su juo. Juk poetas Paulius Širvys 1950-1952 metais buvo Pandėlio rajono laikraščio „Spalio pergalė“ redaktorius. Todėl lentelė su eilėraščio „Aš - beržas“ tekstu prigludo ir prie beržo netoli Pandėlio miesto bibliotekos.
Į šventę atvyko du „Poezijos pavasarių“ laureatai – Antanas A. Jonynas (2003 m.) ir Rimvydas  Stankevičius (2009 m.) –  bei jaunasis poetas Aivaras Veiknys ir labai smagus aktorių duetas –Arūnas Dubaka ir Balys Ivanauskas. Juos atlydėjo Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė.
Poetai skaitė savo kūrybos ir Pauliaus Širvio eiles, dalinosi asmeniniais prisiminimais apie poetą.
Gero jaunatviško šėlsmo į renginį įnešė aktorių Arūno Dubakos ir Balio Ivanausko duetas savaip interpretavę Gintaro Grajausko ir Pauliaus Širvio eiles.
Smagu, kad į susitikimą atėjo didelis būrys pandėliečių, tarp jų buvo ir buvusi ilgametė lietuvių kalbos mokytoja Genovaitė Samulėnienė, kuri dar prisimena susitikimus su poetu Pauliumi Širviu. Renginyje dalyvavo Pandėlio miesto seniūnas Algirdas Kulys ir Pandėlio parapijos klebonas Albertas Kasperavičius.
Svečiams įteikėme simbolinius bibliotekininkės Virginijos Konstanblackienės rankų darbo žibintus, su palinkėjimu, kad šių žibintų liepsnelės nušviestų jiems kelią skelbiant mūsų kraštiečio Pauliaus Širvio  žodį Lietuvai.
Pandėlio miesto vyresn. bibliotekininkė Aušra Skaburskienė