Nuostabusis vaistas

Nuostabusis vaistas

Paulius Saudargas

Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020Britų mokslininko Danielio M. Daviso mokslo populiarinimo knygoje Nuostabusis vaistas“ pasakojama apie nuostabaus pasaulio, ištisos mūsų kūno visatos – imuninės sistemos – veikimą.
Terminą šiam pasauliui parinko Lui Pasteras, nuo lotyniško žodžio „immunitas“, reiškiantį išsilaisvinimą. Žiūrint iš medicininio požiūrio taško tai yra išsilaisvinimas nuo ligos. Ir būtent ši idėja yra Danielio M. Daviso veikalo „Nuostabusis vaistas“ stuburas.

Mokslo variklis yra mokslininkų smalsumas. Ir šis smalsumas skaitytoją užkrečia perskaičius pirmuosius knygos puslapius. Danielis M. Davisas mokslą parodo gyvai ir emocionaliai. Pavyzdžiui, autorius labai išraiškingai aprašo idėjų medicinos moksle atsiradimą, medikų bendruomenės reakcijas į jas ir žiaurias lenktynes dėl jų įgyvendinimo realybėje. Knygoje „Nuostabusis vaistas“ išradingai supinami epizodai iš tyrinėtojų gyvenimo su mokslo istorijos faktais. Danielis M. Davisas skaitytojui duoda net dar daugiau – jis atskleidžia mokslo atsiradimo mechanizmą ir parodo proceso svarbą visai žmonijai. Autorius knygoje užtikrintai teigia, kad esame ant revoliucijos medicinoje slenksčio, teiginį argumentuodamas pavyzdžiais iš onkologinių, alerginių ir antiimuninių susirgimų tyrimų.