Mūsų nerimo žiema

Mūsų nerimo žiema

Johnas Steinbeckas
Leidykla: Jotema, 2019

„Mūsų nerimo žiema“ yra paskutinis didelis Johno Steinbecko romanas. Jo pavadinime panaudota citata iš Viljamo Šekspyro pjesės „Ričardas III“ pirmųjų eilučių.
Romaną Johnas Steinbeckas parašė 1960 metais, tais pačiais metais ir vyksta knygos siužetas. Jame pasakojama Iteno Aleno Houlio, išgalvoto rytinės JAV pakrantės miestelio gyventojo, istorija. Itenas kilęs iš garbingos ir kadaise turtingos šeimos, miestelio senbuvių. Po verslo ir finansinių bėdų virtinės Houliui tenka dirbti pardavėju maisto parduotuvėje, stovinčioje toje pačioje gatvėje, kurioje jo šeima gerais laikais valdė du kvartalus nekilnojamo turto. Itenas yra linksmas, šmaikštus eruditas, Antrojo pasaulinio karo veteranas. Visą savo gyvenimą jis buvo absoliučiai sąžiningas ir padorus žmogus, bet būtent šios savybės galutinai sužlugdė jo verslą.

„Mūsų nerimo žiema“ herojus pergyvena dėl savo žemo socialinio statuso. Dėl savo finansinių nesėkmių kaltina save, labiausiai jaudindamasis, kad jo šeima ir vaikai neteko pasiturimo gyvenimo galimybių. Iteno artimieji ir giminės bando stumtelėti jį imtis kokių nors iniciatyvų, ir galiausiai situacija pasikeičia, atrodytų, į gerąją pusę, bet tai nepalengvina herojaus gyvenimo.